شستن خرگوش فقط با شامپو مخصوص

تمیز کردن خرگوش


خرگوش ها اصولا تمیز هستند و نیازی به حمام ندارند . غوطه ور کردن یا فرو بردن خرگوش در آب کار بسیار خطرناکی میباشد ، و باعث هیپوترمی یا شوک در آنها میشود . در این آموزش طرز صحیح  تمیز کردن خرگوش را به شما آموزش می دهیم .

شانه کردن موهای خرگوش

شانه کردن خرگوش برای تمیز کردن آن . خیلی از خرگوش ها این کار را دوست دارند و یکی از بهترین راهها برای تمیز کردن خرگوش میباشد . حتما از شانه مخصوص خرگوش یا شانه مناسب استفاده نمایید . هر چند روز یکبار این کار را انجام دهید .

تمیز کردن خرگوش گلی

از تمیزکاری نقطه ای استفاده نمایید . اگر فقط قسمتی از بدن خرگوش کثیف بود ، فقط همان نقطه را بدون آب تمیز کنید . مقداری نشاسته ذرت را روی نقطه کثیف یا گلی شده بپاشید سپس با شانه کردن آنجا را تمیز کنید . اگر مجبور به استفاده از آب میباشید ، آب گرم را به موهای خرگوش بمالید و آن را مرطوب کنید ، سپس تمیز کنید . سعی کنید آب به پوست خرگوش نرسد .

اصلاح خرگوش

موهای برآمده را کوتاه کنید . میتوانید برای جلوگیری از آسیب به خرگوش خود برای کوتاه کردن موهای بهم ریخته از مت اسپلیتر استفاده نمایید . در صورتی که ندارید از قیچی با احتیاط استفاده نمایید .

گرفتن ناخن خرگوش

کوتاه کردن ناخن های خرگوش . اینکار برای خرگوش های خانگی ضروری میباشد ، زیرا از ناخن خود برای کندن زمین و دیگر کارها استفاده نمیکند . استفاده نکردن از ناخن ها باعث بلند شدن آنها میشود .

خطر مرگ خرگوش

خرگوش خود را حمام نکنید . درست است که این جمله تکراری میباشد اما بسیار اهمیت دارد ، زیرا خیس کردن و یا حمام کردن خرگوش باعث مرگ و یا آسیب های جبران ناپذیری به خرگوش شما میشود . به فیلم ها و عکس های موجود در اینترنت نگاه نکنید ، زیرا بعضی از خرگوش ها با آب مشکلی نداشته و حتی در آن شنا میکنند ، ولی بیشتر آنها با آب مشکل دارند .

تمیز کردن اصولی خرگوش

تمیز کردن مقعد خرگوش . یک گوله پنبه را به آب گرم آغشته کنید و نواحی مقعد و جاهای کثیف خرگوش را تمیز کنید . فقط در صورت نیاز به مواد تمیز کننده از صابون استفاده نمایید .

خشک کردن خرگوش

بعد از هرگونه تمیز کاری با آب خرگوش را کاملا خشک کنید . اصلا خیس ول کردن خرگوش در هوای آزاد یا اتاق کار درستی نیست و حتما با سشوار خرگوش را کاملا خشک کنید .

زدن موی خرگوش

کوتاه کردن موهای اطراف مقعد خرگوش . موهای بلند اطراف مقعد باعث نگه داشتن رطویت در خود و پوست خرگوش میشود . با کوتاه کردن موها میتوانید از اینکار جلوگیری کنید .

5/5 - (1 امتیاز)

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد.