روش بستن زنجیر چرخ

زنجیر چرخ در تمامی خودروها موجود میباشد اما بسیاری از افراد بستن آن را در مواقع اضطراری بلد نیستند یا نمیدانند که روی کدام یک از چرخ ها باید زنجیر را بست . بنابراین اولین قدم برای بستن زنجیر چرخ دانستن نوع خودرو و دیفرانسیل آن میباشد . نحوه بستن زنجیر چرخ در تمامی ماشین ها اعم از : ال 90 ، پژو 405 و 206 ، پراید ، پارس و غیره یکی میباشد و شما فقط باید اصول آن را بلد باشید .

کدامیک از چرخ ها زنجیر چرخ میخواهند

چه تعداد از چرخ ها نیاز به زنجیر چرخ دارند و روی کدامیک از چرخ باید زنجیر چرخ بست ؟ اصولا استفاده از زنجیر چرخ در هر 4 لاستیک نتیجه بهتری میدهد اما در صورتیکه :

خودروی شما محرک جلو ( دیفرانسیل جلو ) باشد میتوانید فقط روی لاستیک های جلو زنجیر چرخ ببندید .

خودروی شما محرک عقب ( دیفرانسیل عقب ) بود میتوانید روی لاستیک های عقب ببندید .

اگر 4 چرخ محرک ( 2 دیفرانسیل ) بود باید بر روی هر 4 چرخ بسته شود .

بیشتر خودروهای امروزی محرک جلو هستند مثل : پراید ، سمند ، پژو ، پارس ، ال 90 ، 405 و باید زنجیر چرخ روی چرخ های جلو بسته شود .

نحوه بستن زنجیر چرخ

زنجیر را روی زمین پهن کنید و تمام پیچ و خم آن را بگیرید . به سرعت مجاز روی زنجیر چرخ دقت نمایید .  بیشتر زنجیر چرخ ها تا 48 کیلومتر سرعت را میروند .

نحوه بستن زنجیر چرخ ال 90

زنجیر را روی چرخ بی اندازید . ماشین خاموش و ترمز دستی بالا باشد .

نحوه بستن زنجیر چرخ پژو پارس

مقدار کمی به جلو حرکت کنید تا بتوانید قفل زنجیر را ببندید . ماشین را روشن کنید و مقداری به جلو بروید سپس فرمان را به سمت بیرون خودرو بچرخانید .

زنجیر چرخ جلو یا عقب

بست های زنجیر را ببندید . اول بست های داخل زنجیر سپس بست های خارج زنجیر چرخ را ببندید .

زنجیر چرخ ضربدری

1.2 کیلومتر رانندگی کنید سپس زنجیر چرخ را دوباره سفت کنید . اینکار برای جلوگیری از شل شدن و تصحیح ( رگلاژ ) زنجیر چرخ میباشد .

نحوه بستن زنجیر چرخ پژو 405

راهنمای خرید زنجیر چرخ مناسب : روی دور لاستیک به دنبال 3 شماره بگردید و آنها را یادداشت کنید . در هنگام خرید حتما این شماره ها را همراه خود داشته باشید . به هیچ عنوان زنجیر چرخ گشادتر یا تنگ تر اندازه لاستیک خریداری نکنید . معنای شماره ها به این ترتیب میباشد :

شماره اول : پهنا لاستیک

شماره دوم : ارتفاع لاستیک

شماره سوم : قطر لاستیک

آپارات بستن زنجیر چرخ

بعد از عبور از برف حتما زنجیر چرخ را باز کنید . اینکار از صدمات احتمالی جلوگیری میکند .

صدای زنجیر چرخ

حواستان به نشانه های شل بستن زنجیر چرخ باشد . رانندگی با زنجیر چرخ دارای صدای بلندتری از حد معمول میباشد اما اگر صدا از یک چرخ بیشتر باشد نشانه شل بستن زنجیر چرخ میباشد . حتما زنجیر چرخ شل را خوب سفت کنید تا به بدنه ماشین آسیبی وارد نشود .

1/5 - (1 امتیاز)

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد.