خانه خانه تمیز کردن و جرم گیری وسایل آلومینیومی ( با عکس )

تمیز کردن و جرم گیری وسایل آلومینیومی ( با عکس )

تمیز کردن اصولی وسایل آلومینیومی

آلومینیوم یک فلز سبک اما مقاوم میباشد و در هنگام شستشو و جرم گیری به مراقبت نیاز دارد . قابلمه ، ماهی تابه ، پلوپز ، سینک و لوازم آلومینیومی باید برای جلوگیری از جرم گرفتن مرتبا تمیز شوند . تمیز کردن منظم همچنین از اکسید شدن آلومینیوم جلوگیری میکند . روش های پیشنهادی تمیز کردن و جرم گیری آلومینیوم را در این مقاله گردآوری کرده ایم .

تمیز کردن ظروف آلومینیومی

۱ – تمیز کردن روغن . بوسیله آب داغ و مایع ظرفشویی تا جایی که امکان دارد ظرف را تمیز کنید . در صورت داشتن کاردک میتوانید از آن برای کندن غذای سوخته یا قسمت های اکسید شده استفاده کنید . اگر کاردک ندارید ظرف را با آب جوش پر کرده و بگذارید بماند سپس آن را با اسکاچ بشورید .

مواد پاک کننده آلومینیوم

۲ – تمیز کردن و جرم گیری با مواد اسیدی . هر لیتر آب را با ۲ قاشق غذاخوری سرکه یا آبلیمو مخلوط کنید . این ترکیب باعث کاهش رنگ پریدگی ناشی از اکسید شدن آلومینیوم میشود .

تمیز کردن جرم آلومینیوم

۳ – مخلوط را داخل ظرف ریخته و بگذارید تا جوش بیاید . بگذارید ۱۰ تا ۱۵ دقیقه بجوشد . گاز را خاموش کرده و بگذارید خنک شود سپس محلول را خالی کنید .

براق کردن ظروف آلومینیومی

۴ – با مایع ظرفشویی ظرف را تمیز کنید . خشک کردن ظرف با پارچه نیز فراموش نشود .

تمیز کردن سینک آلومینیومی

تمیز کردن آلومینیوم زنگ زده

۱ – با یک کاردک تمام مواد غذایی و قسمت های اکسید شده ( زنگ زده ) را تمیز کنید .

تمیز کردن سینک آلومینیومی

۲ – کلیهسطح سینک آلومینیومی را با مایع ظرفشویی کاملا تمیز کنید . مطمئن باشید که چربی روی آن نماند .

تمیز کردن آلومینیوم با لیمو

۳ – یک لیمو را نصف کردن و پر از نمک کنید ، سپس آن را به تمام سطح آلومینیومی بمالید . در صورت نداشتن لیمو از آبلیمو و نمک استفاده نمایید .

سیم کشیدن آلومینیوم

۴ – آبلیمو را روی ابر ریخته و نمک بزنید سپس سطح مورد نظر را تمیز کنید . بعد از تمیز کردن با لیمو آبکشی نموده و با یک کهنه آلومینیوم را خشک کنید .

تمیز کردن دیگر وسایل آلومینیومی ( درهای آلومینیومی )

تمیز کردن اکسید آلومینیوم

۱ – با یک شوینده ملایم سطح آلومینیوم را شستشو دهید . اول از همه باید با یک شوینده مناسب آلومینیوم را تمیز کنید . سپس با آب تمام سطح مورد نظر را تمیز کنید تا اثری از شوینده روی آن نماند .

جرم گیر آلومینیوم

۲ – درست کردن جرم گیر . یک لیوان سرکه را با یک لیوان آب مخلوط کنید . در ضمن میتوانید از آبلیمو نیز استفاده کنید . بوسیله یک اسفنج یا اسکاچ محلول را به آلومینیوم زده و آن را تمیز کنید .  از تمیز کننده های قوی و وسایلی که باعث آسیب زدن و خط انداختن روی آلومینیوم میشوند مانند سیم ظرفشویی خودداری کنید . شما فقط میخواهید اکسیدهای موجود روی آلومینیوم که باعث تغییر رنگ آن شده اند را تمیز کنید .

آبکشی آلومینیوم

۳ – آبکشی کردن آلومینیوم . با یک شیلنگ کاملا وسیله آلومینیومی را آبکشی نموده و با یک دستمال آن را خشک کنید تا لک نشود .

مطالب بیشتر از این نویسنده مهرداد
نظرات بسته شده است.

بررسی کنید

تمیز کردن انواع دیوارها + لکه گیری ( با عکس )

اگر قصد تمیز کردن خانه را دارید ، حتماً باید دیوارهای آن را نیز تمیز کنید . دیوارها به دلی…