تمیز کردن اصولی وسایل آلومینیومی

تمیز کردن اصولی وسایل آلومینیومی


آلومینیوم یک فلز سبک اما مقاوم میباشد و در هنگام شستشو و جرم گیری به مراقبت نیاز دارد . قابلمه ، ماهی تابه ، پلوپز ، سینک و لوازم آلومینیومی باید برای جلوگیری از جرم گرفتن مرتبا تمیز شوند . تمیز کردن منظم همچنین از اکسید شدن آلومینیوم جلوگیری میکند . روش های پیشنهادی تمیز کردن و جرم گیری آلومینیوم را در این مقاله گردآوری کرده ایم .

تمیز کردن ظروف آلومینیومی

1 – تمیز کردن روغن . بوسیله آب داغ و مایع ظرفشویی تا جایی که امکان دارد ظرف را تمیز کنید . در صورت داشتن کاردک میتوانید از آن برای کندن غذای سوخته یا قسمت های اکسید شده استفاده کنید . اگر کاردک ندارید ظرف را با آب جوش پر کرده و بگذارید بماند سپس آن را با اسکاچ بشورید .

مواد پاک کننده آلومینیوم

2 – تمیز کردن و جرم گیری با مواد اسیدی . هر لیتر آب را با 2 قاشق غذاخوری سرکه یا آبلیمو مخلوط کنید . این ترکیب باعث کاهش رنگ پریدگی ناشی از اکسید شدن آلومینیوم میشود .

تمیز کردن جرم آلومینیوم

3 – مخلوط را داخل ظرف ریخته و بگذارید تا جوش بیاید . بگذارید 10 تا 15 دقیقه بجوشد . گاز را خاموش کرده و بگذارید خنک شود سپس محلول را خالی کنید .

براق کردن ظروف آلومینیومی

4 – با مایع ظرفشویی ظرف را تمیز کنید . خشک کردن ظرف با پارچه نیز فراموش نشود .

تمیز کردن سینک آلومینیومی

تمیز کردن آلومینیوم زنگ زده

1 – با یک کاردک تمام مواد غذایی و قسمت های اکسید شده ( زنگ زده ) را تمیز کنید .

تمیز کردن سینک آلومینیومی

2 – کلیهسطح سینک آلومینیومی را با مایع ظرفشویی کاملا تمیز کنید . مطمئن باشید که چربی روی آن نماند .

تمیز کردن آلومینیوم با لیمو

3 – یک لیمو را نصف کردن و پر از نمک کنید ، سپس آن را به تمام سطح آلومینیومی بمالید . در صورت نداشتن لیمو از آبلیمو و نمک استفاده نمایید .

سیم کشیدن آلومینیوم

4 – آبلیمو را روی ابر ریخته و نمک بزنید سپس سطح مورد نظر را تمیز کنید . بعد از تمیز کردن با لیمو آبکشی نموده و با یک کهنه آلومینیوم را خشک کنید .

تمیز کردن دیگر وسایل آلومینیومی ( درهای آلومینیومی )

تمیز کردن اکسید آلومینیوم

1 – با یک شوینده ملایم سطح آلومینیوم را شستشو دهید . اول از همه باید با یک شوینده مناسب آلومینیوم را تمیز کنید . سپس با آب تمام سطح مورد نظر را تمیز کنید تا اثری از شوینده روی آن نماند .

جرم گیر آلومینیوم

2 – درست کردن جرم گیر . یک لیوان سرکه را با یک لیوان آب مخلوط کنید . در ضمن میتوانید از آبلیمو نیز استفاده کنید . بوسیله یک اسفنج یا اسکاچ محلول را به آلومینیوم زده و آن را تمیز کنید .  از تمیز کننده های قوی و وسایلی که باعث آسیب زدن و خط انداختن روی آلومینیوم میشوند مانند سیم ظرفشویی خودداری کنید . شما فقط میخواهید اکسیدهای موجود روی آلومینیوم که باعث تغییر رنگ آن شده اند را تمیز کنید .

آبکشی آلومینیوم

3 – آبکشی کردن آلومینیوم . با یک شیلنگ کاملا وسیله آلومینیومی را آبکشی نموده و با یک دستمال آن را خشک کنید تا لک نشود .

3/5 - (1 امتیاز)

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد.