خرید غذای خوب برای سگ

خرید غذای خوب برای سگ


شما به عنوان نگه دارنده سگ میخواهید که بهترین شرایط و غذای ممکن را برای سگ خود فراهم کنید . قسمت اعظم سلامت سگ شما بستگی به غذایی دارد که به آن میدهید . با توجه به زیاد بودن برندها و انواع مختلف غذاهای سگ قدرت انتخاب درست ممکن هست که برای شما سخت باشد با مطالعه این مقاله شما بسیار راحت میتوانید بهترین غذای ممکن را برای سگ خود تهیه نمایید .

انتخاب یک رژیم مناسب

خرید غذای خوب برای سگ

1 – فریب تبلیغات را نخورید . به یاد داشته باشید که فریب تبلیغات در اینترنت و مجله ها یا در مغازه ها بخصوص مغازه دارها را نخورید . فریب تبلیغات ، عکس های زیبا و غیره را نخورید . شما فقط باید به اسم شرکت سازنده ، استاندارد بودن و مواد تشکیل دهنده آن که در ادامه توضیح خواهیم داد توجه کنید .

بهترین غذای سگ

2 – تصمیم بین خرید غذای خشک و کنسرو . گرفتن غذای کنسروی و غذای خشک به سگ و بودجه شما بستگی دارد .  بیشتر سگها با هر 2 نوع غذا مشکلی ندارند اما در بعضی از آنها امکان دارد که نسبت به یکی از آنها حساسیت داشته باشند . ممکن آنها به عوارضی مانند استفراغ و اسهال دچار شوند .

  • غذاهای کنسروی عموما گرانتر از غذای خشک میباشد اما دارای 75% آب میباشند .

غذای سگ فاسد

3 – چک کردن محتویات غذا . سگها جانوران همه چیز خواری هستند به جز غذاهای ممنوعه آنها همه چیز مثل : گوشت ، غلات ، سبزیجات و غیره را میتوانند بخورند . به هر حال شما باید به اصلی ترین ماده غذایی یعنی گوشت در محتویات توجه کنید و حتما توجه کنید که لغت ” گوشت مرغ ” یا ” گوشت گوساله ” روی آن نوشته شده باشد بجای نوشته ” تهیه شده از گوشت ” . نوشته ها به صورت انگلیسی :

گوشت مرغ = chicken meat

گوشت گوساله = beef meat

تهیه شده از گوشت = meat product or meat meal

اگر لغت گوشت مرغ  یا گوشت گوساله در محتویات آمده باشد معلوم میشود که غذا از ماهیچه یا گوشت تهیه شده اما اگر آن لغت در محتویات نباشد امکان دارد از بقیه جاهای مرغ مانند : ششها و قلب تهیه شده باشند .

  • حواستان باشد که بیشترین محتویات غذا باید گوشت باشد بجای سبزیجات و غلات مگر اینکه دلیلی برای نخوردن گوشت برای سگ وجود داشته باشد .

مقایسه غذای سگ

4 – مقایسه محتویات بین 2 مارک مختلف غذای سگ . ترکیبات در لیست نسبت به وزن آنها نوشته میشوند ، ترکیبات حاوی آب مانند : گوشت معمولا در بالای لیست قرار دارند .

  • برای مقایسه غذای خشک ( 10-12% تر ) با غذای کنسروی ( 75% آب ) و محاسبه دقیق مقدار پروتئین آنها باید مقدار آب در آنها را در نظر گرفت ، برای اینکار باید مقدار آب موجود در ترکیبات را حذف کنید . برای مثال : اگر عنوان شده بود که 12% پروتئین وجود دارد و کنسرو حاوی 75% آب بود با تقسیم 12% بر 25% به رقم 45% پروتئین میرسید . ( 100 را منهای 75 کردیم تا مقدار ماده خشک بدست آید سپس در مقدار پروتئین ذکر شده ضرب کردیم ) . این روش به شما کمک میکند تا مقدار دقیق پروتئین را در هر ترکیبی بدست آورید .

best dog food

5 – چک کردن برچسب ” ارزش غذایی ” برای فهمیدن مقدار فیبر ، چربی و پروتئین . نسبت موارد گفته شده به وضعیت بدنی و سن سگ شما بستگی خواهد داشت .

  • به علت گستردگی نژاد سگ ها بررسی وضعیت و وزن مناسب سگ شما فقط توسط دام پزشک مقدور میباشد .

Choose buy dry dog food

6 – پیدا کردن تازه ترین غذای سگ . در موقع خرید شما باید به تاریخ مصرف قید شده روی بسته توجه کنید البته حواستان به تاریخ های دستکاری شده نیز باشد تاریخ انقضا به صورت زیر نوشته میشود :

Exp

expiration date

best before

sell by date

  • دقت کنید که بسته خریداری شده سوراخ نباشد ، هر چقدر هم که سوراخ کوچک باشد فرقی نمیکند .
  • همیشه مغازه دارها مخصوصا مغازه حیوانات بسته های قدیمی و مانده را در جلوی قفسه گذاشته و تازه ها را در پشت آنها میگذارند همیشه غذای مورد نظر خود را از آخر قفسه بردارید .
  • ترجیحا بسته های کوچک غذا را خریداری نمایید تا همیشه غذای تازه به سگ خود بدهید در غیر این صورت کاملا آن را پوشانده سپس درون فریزر نگه داری نمایید ، یادتان باشد که اطلاعات روی بسته را تا زمان اتمام آن نگه دارید .

نگه داری درست غذای سگ

7 – نگه داری درست غذای سگ . غذای خشک سگ را باید در بسته اریجینال بدور از هوای باز در جای تاریک و خنک مثل کابینت یا فریز نگه داری نمایید . باقی مانده غذاهای کنسروی را درون یخچال نگه دارید اما کنسروهای بازنشده را بیرون از یخچال در جای خشک و خنک نگه داری نمایید .

  • بهترین زمان مصرف غذای خشک سگ 6 هفته بعد از باز کردن بسته آن میباشد حتی اگر به درستی نگه داری شوند .

نکات

  • در صورتیکه میخواهید به سگ غذای خانگی یا خام بدهید باید طوری اینکار را بکنید که بالانس بودن مواد غذایی در آن حفظ شود و از غذاهای مضر برای سگ نیز در آن استفاده نشود .
  • مارک های خوب و معروف برای غذای سگ میباشند . البته مراقب محصولات تقلبی نیز باشید زیرا تمام مارک های معروف تقلبی آنها نیز زیاد میباشد .
5/5 - (1 امتیاز)

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد.