تشخیص هندوانه شیرین و قرمز

تشخیص هندوانه رسیده و شیرین کار بسیار ساده ای میباشد . بسیاری از افراد فقط هندوانه بزرگ انتخاب میکنند و چند ضربه به آن میزنند تا با صدای تبل یا دوقول دادن آن از رسیده بودن آن اطمینان حاصل کنند . اما راههای بسیار ساده ای برای انتخاب هندوانه خوب و مناسب شب یلدا وجود دارد که آنها را بررسی میکنیم .

مشخصات هندوانه رسیده

به دنبال هندوانه یک دست باشید . هندوانه باید سفت و متوازن باشد . هندوانه نباید دارای بریدگی ، کوفتگی و تو رفتگی باشد . هندوانه نباید دارای برجستگی و قلمبه باشد زیرا به این معنا میباشد که به اندازه کافی آب یا نور خورشید دریافت نکرده است و باعث خشکی آن میشود . هندوانه خیلی بزرگ انتخاب نکنید .

راه تشخیص هندوانه شیرین

در نظر گرفتن وزن هندوانه . هندوانه باید نسبت به اندازه خود سنگین باشد که نشانگر دادن آب زیاد و رسیده بودن آن میباشد . برای اینکار چند عدد هندوانه را تست کنید و ببینید کدامشان نسبت به اندازه سنگین تر از بقیه است . این روش در بیشتر میوه ها و سبزیجات نتیجه میدهد .

مشخصات هندوانه شیرین

به دنبال لکه زرد رنگ روی هندوانه باشید . قسمت زیر هندوانه باید یک قسمت زرد رنگ داشته باشد که به لک زمین معروف است . این لک نقطه اتصال هندوانه با زمین است که هر چقدر تیره تر باشد بهتر است . اگر سفید بود یا اصلا وجود نداشت هندوانه زود برداشت شده و نرسیده است .

روش سوا کردن هندوانه

حواستان به رنگ هندوانه باشد . هندوانه خوب و رسیده باید به رنگ سبز پر رنگ باشد و ظاهری کدر داشته باشد . هندوانه های براق معمولا نرسیده هستند .

چگونه هندوانه خوب انتخاب کنیم

استفاده از تکنیک صدا . استفاده از این روش مقداری سخت میباشد و به تجربه نیاز دارد . چند ضربه به هندوانه بزنید و صدای آن را گوش کنید . هندوانه رسیده باید صدای تیز ( زیر ) بدهد و اگر صدای بم داشت آن هندوانه نرسیده است . اگر صدای عمیق و واضحی نداشت آن هندوانه را نخرید . هندوانه باید صدای توخالی بودن را بدهد .

مشخصات هندوانه شیرین

انتخاب هندوانه بعد از قاچ کردن . قسمت هایی از هندوانه را بردارید که دارای رنگ قرمز براق و دارای دانه های قهوه ای تیره یا سیاه باشند .  قسمت هایی که دارای نقطه سفید و هسته سفید هستند را بر ندارید .

هندوانه شیرین و آبدار

هنداونه نر یا ماده بخریم ؟ خیلی از افراد نمیدانند که هندوانه نیز نر و ماده دارد . هندوانه های نر بزرگ تر ، کشیده تر و آبکی تر هستند . هندوانه های ماده دارای شکل گرد و بسیار شیرین هستند . هندوانه سمت راست ماده و سمت چپ نر است .

هندوانه شب یلدا

حواستان به دم هندوانه باشد . اگر این دم خشک بود معلوم است که هندوانه رسیده است اما اگر سبز بود معلوم است که هندوانه زود برداشت شده است .

نکات مهم 

هندوانه بدون هسته خریداری نکنید زیرا به صورت ژنتیکی دستکاری شده است .

پوست هندوانه باید کاملا سفت و محکم باشد .

هندوانه چیده شده را 3 تا 4 هفته میتوان نگه داشت .

هندوانه قاچ شده 2 تا 3 روز ماندگاری دارد .

امتیاز شما به این محتوا post

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد.