اصول غذا دادن به همستر

غذای مناسب همستر


غذا دادن به همسترها بخش اعظم نگه داری از آنها میباشد . همسترها نیز مانند بقیه حیوانات نیاز به تنوع غذایی دارند . همچنین بسیاری از غذاها برای همستر مضر میباشد . نکات مهم تغذیه همسترها عبارتند از :

غذاهای آماده همستر بهترین غذا برای همستر میباشند . این غذاها دقیقا با توجه به نیاز غذایی همستر تهیه شده اند . همسترها به تغییر غذا عادت ندارند ، در صورتیکه نوع غذای آنها را میخواهید عوض کنید باید کم کم عوض کنید .

  • در صورتی از تخم مغزها برای تغذیه همستر استفاده میکنید ، حتما تخمه آفتابگردان برای تغذیه همستر استفاده کنید .

غذای خانگی همستر

دادن میوه تازه به همستر . میتوانید هر روز یا یک روز در میان مقدار کمی میوه و سبزیجات به همستر بدهید . هفته ای یکبار میتوانید مقداری تخم مرغ پخته به همستر به عنوان پروتئین بدهید . اضافی میوه و سبزیجات تازه را از قفس خارج کنید . هسته میوه ها برای همستر سمی هستند ، قبل از دادن میوه به همستر هسته آنها را جدا کنید .

میوه و سبزیجات مناسب همستر :

سیب بدون هسته

گلابی

هلو

آلو

توت

کشمش

شلغم

هویج

کاسنی تلخ

اسفناج

جعفری

کدو

کاسنی

گل کلم

کلم بروکلی

لوبیا سبز

مارچوبه

غذای اصلی همستر

دادن مواد غذایی سفت به همستر . هفته ای یکبار به همستر خود غذای سفت بدهید اینکار برای سالم وتیز ماندن دندانهای همستر ضروری میباشد . میتوانید آن را از قفس آویزان کنید تا همستر برای خوردن آن تحرک هم داشته باشد .

غذاهای مضر برای همستر

غذاهای ممنوعه و مضر برای همستر . لیست غذاهای ممنوعه برای همستر :

لوبیا

پیاز

سیب زمینی

برگ گوجه فرنگی

ریواس

میوه های خانواده مرکبات

شکلات

الکل

آبنبات

آبخوری همستر

خرید ظرف آب مخصوص همستر . همسترها در آب خوردن در ظرف مشکل دارند و امکان دارد درون ظرف آب بیافتند . یک ظرف مخصوص آب همستر خریداری کرده و با آب جوشیده آن را پر کنید . هفته ای یکبار ظرف آب را تمیز کنید .

شیوه درست غذا دادن به همستر

مقدار غذای همستر

روزی یکبار صبح یا شب به همستر غذا دهید . حرفه ای ها بهترین موقع غذا دادن به همستر را صبح یا شب میدانند . بعضی افراد غذا دادن در شب را بهتر میدانند زیرا همسترها حیوانات شب زی هستند .

ظرف غذای همستر

خرید کاسه سرامیکی . همسترها میتوانند کاسه های پلاستیکی را چنگ بزنند ، که باعث رشد باکتری میشود . استفاده از ظرف کوچک به جای ظرف بزرگ نیز پیشنهاد میشود . هفته ای یک بار ظرف غذا را تمیز کنید .

مقدار غذای روزانه همستر

روزی یک قاشق سوپخوری به همستر غذا بدهید . از دادن غذای اضافه به همستر خودداری نمایید ، خیلی از افراد بعد از غذا دادن به همستر متوجه سریع خالی شدن ظرف میشوند . همسترها غذای خود را پنهان میکنند بنابراین نگران چیزی نباشید .

5/5 - (1 امتیاز)

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد.