آموزش رنگ کردن مو با حنا به صورت گام به گام ( با عکس )

رنگ کردن مو با حنا

رنگ کردن مو با حنا آن‌قدر هم راحت نیست !!

حنا یک نوع رنگ طبیعی و گیاهی است که مو را به رنگ قرمز مایل به قهوه‌ای درمی‌آورد . شما باید در هنگام رنگ کردن مو با حنا اقداماتی را انجام دهید زیرا حنا روی پوست و وسایل شما رنگ خود را برجای می‌گذارد . البته نکته دیگری که افراد رعایت نمیکننده ظرز آماده سازی حنا است که نکات خاص خود را دارد و باید حتماً ۱۲ ساعت بعد از مخلوط کردن با آب آن را استفاده کرد . در این مقاله به‌صورت گام‌به‌گام طریقه رنک کردن مو با حنا گفته خواهد شد .

آماده‌سازی حنا و موها

چگونه رنگ حنا بگذاریم

حنا را آماده کنید . نصف پیمانه ( ۵۰ گرم ) حنای پودر شده با ¼ پیمانه ( ۵۹ میلی‌لیتر ) آب گرم مخلوط‌کنید . مقداری مخلوط را هم بزنید تا خمیری مانند بشود ، در صورت نیاز یک قاشق غذاخوری آب به آن اضافه کنید . روی ظرف را با نایلون بپوشانید و ۱۲ ساعت صبر کنید . در هنگام استفاده درصورتی‌که سفت شده بود می‌توانید مقدار کمی آب به آن اضافه کنید .

رنگ کردن اصولی مو با حنا

موهای خود را شسته و خشک‌کنید . قبل از حنا زدن باید موهای خود را تمیز و خشک‌کنید . با شامپوی همیشگی موهای خو را بشورید و با حوله یا سشوار موهای خود را خشک‌کنید .

نرم‌کننده به موهای خود نزنید زیرا حاوی روغن است و از جذب درست حنا جلوگیری می‌کند .

روش رنگ کردن مو با حنا

خط موی خود را با روغن محافظت کنید . مقداری روغن نارگیل یا وازلین روی پیشانی ، گوش و گردن خود بمالید تا از تماس حنا باپوست و رنگ گرفتن آن جلوگیری کنید .

رنگ حنا

موهای خود را شانه و تقسیم کنید . با شانه درشت موهای خود را شانه کنید تا گره‌های مو باز شود . موهای خود را به ۲ قسمت مانند عکس تقسیم کنید .

رنگ گرفتن حنا

از پوست خود محافظت کنید . حنا هرجایی بریزد رنگ می‌گیرد بنابراین لباس‌های کهنه خود را بپوشید و از حوله قدیمی استفاده کنید . حوله را روی شانه‌های خود بی اندازید و طوری آن را با گیره ببندید که گردن را بپوشاند . برای محافظت از دست نیز از دستکش لاتکس استفاده کنید .

اگر حنا روی پوست ریخت سریعاً با یک دستمال مرطوب آن را پاک‌کنید .

رنگ کردن با حنا

چگونه رنگ موی حنا بزنیم

حنا را به مقدار کوچکی از مو بزنید . از بالاترین سطح موها شروع به حنا زدن بکنید . حدود ۵ سانتی‌متر ( عرض مو ) از بالای عقب سر ( مانند شکل ) انتخاب کنید و مقداری شانه بزنید . به‌اندازه ۱ تا قاشق غذاخوری حنا از ریشه تا انتهای موهای این قسمت بزنید . در صورت نیاز مقدار بیشتری حنا بزنید . حنا به‌سادگی مالیده نمی‌شود مطمئن شوید تمام موها به حنا آغشته شده‌اند .

رنگ کردن اصولی مو با حنا

موها را بپیچانید . موهایی که حنا زده‌اید را چند بار بپیچانید و با گیره ببندید تا ادامه کار راحت‌تر بشود و بتوانید به‌تمامی موهای خود حنا بزنید .

رنگ مو با حنا

به بقیه موی خود حنا بزنید . موها را به قسمت‌های کوچک تقسیم کنید و حنا بزنید ( مانند ۲ مرحله قبل ) . به هر ۲ طرف مو حنا بزنید . موها را به قسمت‌های ۵ سانتی تقسیم کنید و حنا بزنید . هر قسمتی که شروع به زدن حنا می‌کنید از قسمت بالایی شروع کرده و به قسمت‌های پایین‌تر همان‌جا بروید تا زمانی که تمام موها را حنا بزنید . هر دسته از مویی که حنا زدید را مانند مرحله قبل بپیچانید و ببندید .

رنگ گرفتن حنا

اطراف خط مو را حنا بزنید . بعد از تمام شدن و بستن تمامی موها به خط مو برگشته و حنای بیشتری را در این قسمت بزنید . هرجایی که احساس می‌کنید حنا کم است دوباره آنجا را حنا بزنید . به ریشه و خط مو خوب دقت کنید .

تنظیم و شستشو

رنگ کردن مو طبیعی

روی موهای خود را با نایلون بپوشانید . کل موی خود را با نایلونی بزرگ بپوشانید البته روی گوش خود نایلون نکشید . این کار باعث گرم و مرطوب نگه‌داشتن حنا می‌شود .

رنگ کردن مو با حنا

حنا را گرم نگه‌دارید و بگذارید کار خود را انجام دهد . عموماً حنا به ۲ تا ۴ ساعت زمان نیاز دارد . هرچقدر که بیشتر حنا روی مو بماند ؛ عمیق‌تر و تأثیر آن بیشتر می‌شود . حواستان باشد حنا را گرم نگه‌دارید و اگر بیرون از خانه می‌روید کلاه بگذارید . تا ۶ ساعت می‌توانید حنا را روی مو بگذارید بماند تا بیشترین تأثیر را بگذارد .

شستن رنگ حنا

حنا را آبکشی و از نرم‌کننده استفاده کنید . بعد از زمان گفته‌شده دستکش‌های خود را بپوشید و نایلون را بردارید . زیر دوش حمام حنا را آبکشی نموده و نرم‌کننده به موی خود بزنید تا حنا شل بشود . تا زمانی که تمام حنا از مو جدا بشود به آبکشی ادامه دهید .

عوض شدن رنگ حنا

چند روز صبر کنید تا رنگ شکل بگیرد . حنا به ۴۸ ساعت زمان برای شکل‌گیری رنگ نیاز دارد . در ابتدای رنگ کردن ؛ موها بسیار روشن به رنگ نارنجی هستند و باگذشت چند روز رنگ عمیق‌تر می‌شود که حالت نارنجی کمتری دارد .

رنگ کردن مو با حنا

ریشه موها را رنگ کنید . حنا یک رنگ دائمی است و نیاز به نگرانی برای پاک شدن ندارد . برای به دست آوردن رنگ عمیق‌تر می‌توانید دوباره حنا به موی خود بزنید . در صورت رشد مو می‌توانید ریشه‌های مو را فقط دوباره حنا بزنید .

حواستان باشد در هنگام رنگ کردن ریشه های مو حنا را به همان مقدار که در هنگام زدن اولین حنا صبر کرده‌اید صبر کنید .

نکات مهم

حنا هرجایی بریزد رنگ می‌گیرد بنابراین حواستان باشد .

رنگ حنا قرمز مانند است . اگر موی مشکی دارید قرمز مایل به قهوه‌ای به دست می‌آورید . اگر موی طلایی دارید رنگ موی شما نارنجی متمایل به قرمز خواهد شد .

قبل از رنگ کردن کل مو ؛ مقدار کمی از مو را رنگ بزنید و چند روز صبر کنید و ببینید که از رنگ آن خوشتان می‌آید یا خیر .

۶ ماه قبل و ۶ ماه بعد از حنا زدن فر و صاف کردن مو پیشنهاد نمی‌شود .

3 دیدگاه

  • سلام
    اگر بخوایم که حنا روی موهای مشکی خیلی نارنجی بشه
    و روشن ترین حالت خودش باشه باید چی کار کنیم ؟

  • سلام با عر ض تشکر از راهنماییها و سایت شما . جستجو میکردم در خصوص حنا . که کسی هیچ اشاره نمیکند به اینکه اگه کسی خواست موها را حنا بزند چکار کند که موهای سفید رنگ حنا به خود نگیرد برای مردان .که وجهه خوبی نداره . اگه اطلاعی پیرامون این موضوع دارید بفرمایید با تشکر.

  • با سلام ببخشید اگر بخوایم دارچین رو به این مخلوط اضافه کنیم و موهامونم رنگش کمی مایل به قهوه ای بشه چی کار باید بکنیم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *