خانه حیوانات خانگی غذاهای ممنوعه و مضر برای گربه ( با عکس )

غذاهای ممنوعه و مضر برای گربه ( با عکس )

0

بعضی از غذاها یا مواد غذایی برای گربه بسیار مضر میباشند و باعث به خطر انداختن سلامتی آنها میشوند ، در ادامه توضیح کامل به همراه لیست آنها برای شما تهیه شده است .

غذاهای ممنوعه برای گربه

شیر گربه

۱ – از دادن لبنیات به گربه خودداری نمایید . گربه ها مواد لبنی را نمیتوانند به درستی هضم کنند و باعث بوجود آمدن مشکل در هضم آنها میشود . اگر میخواهید به گربه شیر هم بدهید باید از شیر بدون لاکتوز استفاده کنید .

دادن غذای سگ به گربه

۲ – از دادن غذای سگ به گربه خودداری نمایید . ممکن است که گربه از خوردن غذای سگ لذت ببرد اما مواد غذایی مورد نیاز گربه به صورت کامل با سگ متفاوت است و در دراز مدت باعث بروز سوء تغذیه در گربه خواهد شد .

تن ماهی برای گربه

۳ – زیاد از غذای تن برای گربه استفاده نکنید . درست است که گربه ها تن را خیلی دوست دارند اما تن خیلی از مواد غذایی مورد نیاز گربه را ندارد بنابراین باعث بروز سوء تغذیه در آنها خواهد شد .

چای برای گربه

۴ – به گربه اجازه خوردن هر گونه ماده غذایی دارای کافئین را ندهید . کافئین میتواند برای گربه مرگبار باشد . از گذاشتن مانده چای و قهوه در جایی که گربه به آن دسترسی داشته باشد نیز اجتناب کنید . یادتان باشد شکلات نیز مقدار زیادی کافئین دارد .

گربه مست الکل برای گربه

۵ – به هیچ عنوان به گربه الکل ندهید . البته گربه ها از بوی آن خوششان نمی آید اما حواستان باشد . حتی ۱ قاشق چایخوری الکل میتواند باعث مرگ گربه شود . کشمش و انگور باعث از کار افتادن کلیه گربه خواهد شد . پیاز و پیازچه نیز آسیب جدی به گربه میرساند .

دادن شیرینی به گربه

۶ – مواد غذایی شیرین به خصوص فاقد شکر را به گربه ندهید . مواد قندی برای گربه خطرناک میباشد . شیرین کننده های مصنوعی مانند زایلیتول که به عنوان شیرین کننده مصنوعی نیز استفاده میشوند برای گربه ها مضر میباشد .

لیست مواد غذایی مضر برای گربه ها :

الکل

شکلات ، قهوه ، کاکائو و تمامی مواد حاوی کافئین

چربی

سیر

کشمش و انگور

جگر

فندق استرالیایی

لبنیات

غذای فاسد و کپک زده

قارچ

هسته هلو و آلو

سیب زمینی

ریواس

برگ گوجه

تخم مرغ خام

ماهی خام

نمک

غذاهای شیرین

بارگذاری بیشتر در حیوانات خانگی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بررسی کنید

علت لرزش بدن سگ چیست ؟ ( تمام علتها )

لرزش بدن سگ علت های مختلفی دارد . بعضی از لرزش ها خوب هستند مانند : تخلیه انرژی ، خشک کردن…