غذاهای ممنوعه و مضر برای گربه ( با عکس )

غذاهای مضر و ممنوعه برای گربه


بعضی از غذاها یا مواد غذایی برای گربه بسیار مضر میباشند و باعث به خطر انداختن سلامتی آنها میشوند ، در ادامه توضیح کامل به همراه لیست آنها برای شما تهیه شده است .

غذاهای ممنوعه برای گربه

شیر گربه

1 – از دادن لبنیات به گربه خودداری نمایید . گربه ها مواد لبنی را نمیتوانند به درستی هضم کنند و باعث بوجود آمدن مشکل در هضم آنها میشود . اگر میخواهید به گربه شیر هم بدهید باید از شیر بدون لاکتوز استفاده کنید .

دادن غذای سگ به گربه

2 – از دادن غذای سگ به گربه خودداری نمایید . ممکن است که گربه از خوردن غذای سگ لذت ببرد اما مواد غذایی مورد نیاز گربه به صورت کامل با سگ متفاوت است و در دراز مدت باعث بروز سوء تغذیه در گربه خواهد شد .

تن ماهی برای گربه

3 – زیاد از غذای تن برای گربه استفاده نکنید . درست است که گربه ها تن را خیلی دوست دارند اما تن خیلی از مواد غذایی مورد نیاز گربه را ندارد بنابراین باعث بروز سوء تغذیه در آنها خواهد شد .

چای برای گربه

4 – به گربه اجازه خوردن هر گونه ماده غذایی دارای کافئین را ندهید . کافئین میتواند برای گربه مرگبار باشد . از گذاشتن مانده چای و قهوه در جایی که گربه به آن دسترسی داشته باشد نیز اجتناب کنید . یادتان باشد شکلات نیز مقدار زیادی کافئین دارد .

گربه مست الکل برای گربه

5 – به هیچ عنوان به گربه الکل ندهید . البته گربه ها از بوی آن خوششان نمی آید اما حواستان باشد . حتی 1 قاشق چایخوری الکل میتواند باعث مرگ گربه شود . کشمش و انگور باعث از کار افتادن کلیه گربه خواهد شد . پیاز و پیازچه نیز آسیب جدی به گربه میرساند .

دادن شیرینی به گربه

6 – مواد غذایی شیرین به خصوص فاقد شکر را به گربه ندهید . مواد قندی برای گربه خطرناک میباشد . شیرین کننده های مصنوعی مانند زایلیتول که به عنوان شیرین کننده مصنوعی نیز استفاده میشوند برای گربه ها مضر میباشد .

لیست مواد غذایی مضر برای گربه ها :

الکل

شکلات ، قهوه ، کاکائو و تمامی مواد حاوی کافئین

چربی

سیر

کشمش و انگور

جگر

فندق استرالیایی

لبنیات

غذای فاسد و کپک زده

قارچ

هسته هلو و آلو

سیب زمینی

ریواس

برگ گوجه

تخم مرغ خام

ماهی خام

نمک

غذاهای شیرین

امتیاز شما به این محتوا post

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد.