خانه حیوانات خانگی دستور آرام باش و جلوگیری از پارس کردن بی مورد سگ

دستور آرام باش و جلوگیری از پارس کردن بی مورد سگ

پارس کردن بی مورد سگ

قبل از خواندن این مطلب پیشنهاد میشود که مقاله ای در مورد یاد دادن دستور ” پارس کردن ” به سگ که در لینک زیر آورده شده است را مطالعه کنید زیرا کمک بسیاری به شما در مورد این آموزش میکند .

دادن دستور ” پارس کردن “

آرام کردن سگ

۱ – یاد دادن دستور ” آرام باش ” به سگ . زنگ خانه را بزنید و وقتیکه سگ شما شروع به پارس کردن کرد یک خوراکی که سگ دوست دارد یا جایزه را جلوی دماغ سگ بگیرید به زودی سگ شما آرام شده و خوراکی را بو میکند و شما سریعا بگیویید ” آرام باش ” یا ” مرسی ” .

  • از داد زدن و یا گفتن دستور ” آرام باش ” با صدای بلند بپرهیزید زیرا حتی امکان بیشتر پارس کردن سگ نیز در صورت انجام اینکار وجود دارد .
  • از لغات ” خفه شو ” و ” نه ” برای آرام کردن سگ خود استفاده نکنید زیرا این لغت زمینه منفی در ذهن سگ شما ایجاد میکند .

تربیت سگ

۲ – تمرین متناوب بین دستور ” پارس کن ” و ” آرام باش ” . تمرین کردن متناوب این ۲ دستور برای کنترل سگ پارس کردن سگ شما بسیار اهمیت دارد و همچنین جهت تربیت سگ نگهبان خوب اینکار ضروری است . سعی کنید اینکار را به صورت یک بازی انجام دهید تا برای سگ سرگرم کننده باشد .

آموزش پارس کردن سگ

۳ – کنترل کردن پارس کردن سگ . اگر سگ شما در هنگام رسیدن کسی پشت در شروع به پارس کردن کرد و شما را مطلع کرد دستور ” آرام باش ” را به او داده سپس بعد از ساکت شدن به او جایزه بدهید .

  • از دادن جایزه به سگ در صورت پارس کردن به روی افراد معمولی و آشنایان خود بپرهیزید .

دستور دادن به سگ

۴ – تمرین کردن دستور ” آرام باش ” به صورت مداوم . اینکار را خیلی زیاد تکرار کنید تا در ذهن سگ نقش ببندد و بلافاصله بعد از گفتن این دستور آن را انجام دهد اینکار تاثیر بسیار بالایی در آرام کردن و کنترل سگ شما خواهد داشت ، یادتان نرود بعد از انجام  دادن درست دستور به سگ جایزه بدهید .

بارگذاری بیشتر در حیوانات خانگی

یک دیدگاه

  1. احمد

    بهمن ۲۹, ۱۳۹۶ در ۲:۵۹ ب.ظ

    سلام
    ما یه سگ المانی داریم که تقریبا ۶ماهش است ولی یه قریبه ی رو ببینه هیچ واکشنی نشون نمیده مشکلش چی است؟ لطفا جواب بدین

بررسی کنید

علت لرزش بدن سگ چیست ؟ ( تمام علتها )

لرزش بدن سگ علت های مختلفی دارد . بعضی از لرزش ها خوب هستند مانند : تخلیه انرژی ، خشک کردن…