بخور دادن پوست صورت

بخور صورت باعث ریلکس شدن پوست ، افزایش خون رسانی ، باز شدن منافذ پوست و تمیز کردن پوست ، درخشان شدن پوست و دور کردن آلودگی میشود . بخور با بخار دادن پوست شروع سپس ماسک ، تمیز کردن منافذ و در پایان به مرطوب کردن پوست می انجامد . روش راحت و سریع آن استفاده از حمام ( دوش گرفتن ) میباشد که در ادامه هر 2 روش آموزش داده میشود .

در استفاده از بخور افراط نکنید زیرا باعث تحریک پوست میشود . هفته ای 1 الی 2 بار کافی است .

روش اول : با استفاده از آب جوش

بخور صورت جوش دار

صورت خود را بشورید . صورت خود را با شوینده ملایم شستشو دهید . تمام چربی ، کثیفی ، عرق و آرایش باید پاک کنید زیرا در هنگام بخور منافذ پوست باز شده و اگر روی پوست مواد گفته شده وجود داشته باشد باعث ایجاد تحریک پوست میشود .

صورت خود را با صابون قوی نشورید یا لایه برداری نکنید .

فواید بخور صورت

1 تا 2 استکان آب جوش را داخل یک کاسه بریزید . آب باید کاملا جوش باشد و در کاسه بزرگ سرامیکی یا شیشه ای ریخته شود . از کاسه پلاستیکی به هیچ وجه استفاده نکنید زیرا مولکول های پلاستیک نیز داخل بخار آب وارد میشوند .

 تاثیر بخور بابونه بر پوست

عصاره یا روغن های گیاهی به آب جوش اضافه کنید . هرگونه روغن یا عصاره گیاهی میتواند موثر باشد که در ادامه مقاله به تشریح کامل خواص و مورد استفاده آنها می پردازیم .

اگر عصاره یا روغن گیاهی ندارید میتوانید از چای یا چای سبز استفاده کنید . مقداری چای داخل کاسه آب جوش بریزید . از بابونه و نعناع هم میتوانید استفاده کنید .

 بخور نعناع برای پوست

صورت خود را با یک حوله روی سر بخور دهید . حوله را روی سر خود انداخته و به اندازه ای صورت خود را نزدیک بخار بکنید تا بتوانید بخار را احساس کنید . از زیاد نزدیک کردن صورت خود با بخار آب خودداری کنید .

10 دقیقه برای بخور صورت کافی میباشد . البته 5 دقیقه بخور نیز تقریبا تاثیر مشابهی دارد . بیشتر از 10 دقیقه بخور انجام ندهید زیرا امکان جوش زدن صورت را بالا میبرید .

 ماسک بعد از بخور صورت

با ماسک صورت کثیفی های منافذ صورت را بیرون بکشید . بخار باعث باز کردن منافذ پوست صورت میشود که بهترین فرصت برای پاکسازی آنها میباشد که با استفاده از ماسک بعد از بخور اینکار انجام میشود .

از هر ماسکی میتوانید استفاده کنید . اگر ماسک صورت ندارید با عسل یا ترکیب عسل با جوپرک روی پوست استفاده کنید .

اگر هم از ماسک نمیخواهید استفاه کنید با آب گرم صورت خود را بشورید .

استفاده از لایه بردارهای قوی بعد از بخور موجب بروز التهاب و آکنه میشود .

 اسکراب بعد از بخور

از تونر یا مواد طبیعی برای بستن منافذ پوست استفاده کنید . در این مرحله باید منافذ پوست را باید بست بنابراین از تونر یا مواد طبیعی زیر بوسیله یک گوله پنبه به آرامی روی پوست صورت استفاده کنید .

آبلیمو یک تونر طبیعی عالی میباشد . 1 قاشق غذاخوری با 1 استکان آب مخلوط و استفاده کنید .

سرکه سیب نیز انتخاب خوبی میباشد . 1 قاشق غذاخوری با 1 استکان آب مخلوط و استفاده کنید .

تاثیر بخور بر جوش

صورت خود را مرطوب کنید . بخار آب و گرما باعث خشکی پوست میشوند بنابراین باید بعد از آن از مرطوب کننده استفاده کرد . از کرم مرطوب کننده ، آلوورا یا روغن های طبیعی استفاده کنید . قبل از آرایش کردن بگذارید تا کاملا مرطوب کننده جذب پوست بشود .

بخور برای سینوزیت

بخور مخصوص سرما خوردگی : بخور میتواند به پاک کردن سینوس ها کمک کند . بخور در هنگام سرماخوردگی باعث احساس سلامتی و همچنین زیبایی خواهد شد . از یک یا چند عدد از گیاهان یا عصاره های زیر استفاده کنید :

گیاهان : بابونه ، نعناع ، اکالیپتوس

روغن ها : نعناع ، اکالیپتوس ، ترنج

نحوه بخور دادن صورت

بخور مخصوص دفع استرس : این مواد باعث ایجاد آرامش در شما و دفع استرس خواهند شد . از یک یا چند عدد از گیاهان یا عصاره های زیر استفاده کنید :

گیاهان : اسطوخودوس ، بابونه ، به لیمو

روغن ها : گل ساعتی ، ترنج ، چوب صندل

تاثیر بخور بابونه بر صورت

بخور تقویت روح و جسم : این بخور باعث کمک به بالا رفتن احساس هوشیاری و سر و حالی خواهد شد . از یک یا چند عدد از گیاهان یا عصاره های زیر استفاده کنید :

گیاهان : فرنجمشک ، نعناع ، جینسینگ

روغن ها : چوب سدار ، علف لیمو ، پرتغال

مدت زمان بخور صورت

بخور برای کمک به خواب : استفاده از این بخور چند دقیقه قبل از خواب باعث آرامش و خواب راحت تر در شما میشود . از یک یا چند عدد از گیاهان یا عصاره های زیر استفاده کنید :

گیاهان : سنبل الطیب ، بابونه ، اسطوخودوس

روغن ها : اسطوخودوس ، نعناع هندی ، شمعدانی عطری

روش دوم : در هنگام دوش گرفتن 

 

بخور صورت با چای سبز

دوش را روی آب داغ گذاشته و صبر کنید تا بخار کند . بگذارید دوش باز باشد تا زمانیکه خیلی داغ شود و بخار را بتوانید ببینید و حس کنید . این روش فقط پوست را بخور نمی دهد بلکه تمام پوست بدن را بخور میدهد .

بهترین بخور صورت

قبل از رفتن زیر دوش پوست خود را تمیز کنید . از تمیز کننده های آرایشی یا با آب و صابون ملایم صورت خود را شستشو دهید . شستن پوست کار مهمی است و نباید آن را جا بی اندازید زیرا امکان دارد صورت شما جوش بزند .

بخور پوست در حمام

به مدت 5 دقیقه زیر دوش بایستید . آب را روی دمایی بگذارید که پوستتان آسیب نبیند و بخار نیز تولید کند . بعد از گذشت 5 دقیقه دمای آب را کم کرده و طبق برنامه همیشگی خود را بشورید .

اثرات بخور دادن صورت

از ماسک بعد از بخور دادن پوست استفاده کنید . برای افزایش اثر بخشی بخور بعد از بخور دادن از ماسک صورت استفاده کنید تا منافذ پوست را تمیز کنید . اگر ماسک ندارید میتوانید از عسل ( خام باشد بهتر است ) استفاده کنید . عسل را روی صورت خود مالیده و چند دقیقه صبر کنید .

بخور صورت

از تونر و مرطوب کننده استفاده کنید . بعد از حمام از تونر و مرطوب کننده پوست یا فقط از مرطوب کننده پوست استفاده نمایید . زیرا بخور مقداری پوست را خشک میکند . در مکانهای دیگر بدن به جز صورت نیز از مرطوب کننده میتوانید استفاده کنید .

5/5 - (1 امتیاز)

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد.