چگونه کبوتر بگیریم

1 – انتخاب مکان مناسب جهت گذاشتن تله . جاییکه انتخاب میکنید باید هم برای شما و هم برای کبوترها به راحتی قابل دسترسی باشد . شما باید هر روز در آن جا غذا بگذارید و از دور چک کنید ، هر وقت که شما یک کبوتر را گرفتید باید جای تله را حتما عوض کنید بنابراین باید تله شما وزن کمی داشته باشه و همچنین کوچک باشد تا به مشکلی بر نخورید .

چگومه کفتر بگیریم

2 – شروع به گذاشتن دانه در اطراف قفس به شکل منظم و روزانه بکنید . شما هر روز باید این کار را در ساعت معین انجام دهید البته میتوانید تا چند بار در روز این کار را تکرار کنید تا یک هفته . سعی کنید بیشترین جلب توجه را قبل از گذاشتن تله انجام بدهید تا بیشترین بازده را داشته باشید .

کفتر گرفتن

3 – گذاشتن تله به همراه دانه در داخل آن . بعد از یک هفته دانه ریختن در اطراف تله ، مقداری غذا در داخل تله گذاشته ( تله شما میتواند از هر نوعی باشد فرقی نمیکند ) و مقداری نیز در دور آن ریخته تا شروع به گرفتن آنها بکنید .

  • اگر تله شما به صورت دستی عمل میکند باید باستید تا بیشتری کبوتر وارد تله شده سپس آن را ببندبد .
  • اگر تله شما مجهز به در یک طرفه باشد دیگر نیاز به هیچ کاری نیست چون هر کبوتری که داخل آن شود دیگر نمیتواند خارج شود .
  • اگر شانس شما خوب باشد میتوانید چند عدد از آنها را در دفعه تله گذاری بدون دردسر گیر بیاندازید .

عکس کفتر

4 – حتما کبوترهای گرفته شده را به جای دیگری انتقال دهید . تمام کبوترهای گرفته شده را به جای امن یا قفس کبوترهای خودتان ببرید .

عکس کبوتر

5 – جذب کبوترها برای تفریح و بدون گیر انداختن آنها . شما میتوانید به جای گرفتن آنها کبوترها را به حال خود رها کنید . آنها فقط سعی میکنند که نجات پیدا کنند ، اگر آنها بدانند که در جایی امن هستند و غذا نیز برای آنها فراهم هست حتما به آنجا می آیند و نیازی به گرفتن آنها نیست . کبوتر ها اصلا مزاحمتی برای شما ایجاد نمیکنند و بیماری خاصی هم ندارند که به انسان سرایت بکند .

کفتر چاهی

6 – نگهداری کبوتر به عنوان حیوان خانگی . کبوتر ها مخصوصا وقتی تعداد آنها زیاد میشود بسیار حیوانات دوست داشتنی هستند و شما میتوانید کبوترهای گرفته شده را به همراه کبوترهای خود آموزش بدهید تا با یکدیگر به پرواز در بیایند و پس از مسافت بسیار زیاد به لانه خود باز گردند .

 

گرفتن 100 کبوتر در 30 ثانیه 

 

 

گرفتن کبوتر با دست خالی

 

 

گرفتن کبوتر با تله دست ساز

3.6/5 - (12 امتیاز)

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد.