از بین بردن جای زخم گال در ۳ سوت !!!

گال

گال یک بیماری پوستی تحریک کننده است که توسط مایت ها ایجاد می شود و می تواند منجر به خارش و بثورات پوستی شود، البته در یک موارد شدید، جای زخم ممکن است خاراندن بیش از حد سخت ، ایجاد شود. در حالی که هرگز نمی‌توانید جای زخم را به طور کامل از بین ببرید، کارهای زیادی وجود دارد که می‌توانید در خانه انجام دهید تا زخم ها کمتر دیده شوند. اگر جای زخم های شما به درمان خانگی پاسخ نمی‌دهند، گزینه‌های جراحی را بررسی کنید تا ببینید که آیا برای این عارضه مؤثر هستند یا خیر. با این حال، بهترین راه برای جلوگیری از ایجاد اسکار، مراقبت مناسب از زخم های گال است تا بافت اسکار تشکیل نشود.

درمان های خانگی

زخم گال

جای زخم را ماساژ دهید تا از بین برود قبل از شروع ماساژ جای زخم ، صبر کنید تا زخم به طور کامل بهبود یابد. با انگشتان خود تا جایی که می توانید بدون ایجاد درد روی بافت زخم فشار دهید. جای زخم را با حرکات دایره ای شکل به مدت چند دقیقه مالش دهید تا اندازه بافت جای زخم کاهش یابد. می توانید جای زخم های خود را چند بار در روز ماساژ دهید.

 • بافت زخم تازه ممکن است هنوز حساس باشد، بنابراین در طول ماساژ فشار زیادی به آن وارد نکنید.
 • قبل از شروع ماساژ دادن جای زخم، مقداری وازلین به اندازه نوک انگشت ، به محل مورد نظر بمالید تا ماساژ دادن آن آسان‌تر شود.

از بین بردن گال

برای تسکین خارش، حمام ولرم با جوش شیرین یا بلغور جو دوسر بگیرید. وان خود را با آب ولرم پر کنید و ۲ اونس (۵۷ گرم) جوش شیرین داخل آن بریزید. همچنین به جای آن میتوانید، ۱ فنجان (۹۰ گرم) بلغور جو دوسر آسیاب شده را مخلوط کنید. حداقل ۱۰ دقیقه در وان غوطه ور شوید تا احساس خارش نداشته باشید و قرمزی یا تورم را کاهش دهید.

کرم ضد گال

از عصاره موضعی پیاز برای نرم کردن بافت جای زخم سفت شده استفاده کنید. به دنبال کرم یا پماد موضعی حاوی عصاره پیاز در داروخانه باشید. مقداری پماد به اندازه نوک انگشت را روی بافت جای زخم بزنید و روی پوست خود ماساژ دهید تا شفاف شود. عصاره را تا ۳ بار در روز به مدت ۲ تا ۳ ماه روی جای زخم خود بمالید.

عصاره پیاز حاوی آنزیم های طبیعی است که بافت جای زخم را تجزیه می کند تا صاف تر به نظر برسد.

چسب ضد گال

جای زخم را با یک ورقه ژل سیلیکونی بپوشانید تا هیدراته نگه داشته شود. به محض اینکه زخم های گال شما بسته شد و بهبود یافت، ورقه های سیلیکونی را پیدا کنید که به اندازه کافی بزرگ باشد تا بیشتر جای زخم های شما را بپوشاند. لایه پشتی چسب ورق را جدا کرده و محکم روی پوست خود فشار دهید. ورقه سیلیکونی را در طول روز بگذارید و قبل از استحمام آن را بردارید. هر روز به مدت ۶ تا ۱۲ ماه از یک ورقه سیلیکونی جدید استفاده کنید تا جای زخم آنقدرها قابل توجه نباشد.

می توانید ورق های ژل سیلیکونی را از داروخانه محل زندگی خود خریداری کنید. اگر ورقه‌ها را پیدا نکردید، می‌توانید از پماد سیلیکون نیز استفاده کنید.

ورقه های سیلیکونی ممکن است باعث ایجاد بثورات پوستی یا درماتیت شوند اگر هر روز از آنها استفاده کنید. در صورت داشتن هر گونه عوارض جانبی، با یک متخصص پوست یا پزشک تماس بگیرید تا ببینید چه درمان های دیگری را توصیه می کنند.

ورقه‌های سیلیکونی پوست شما را مرطوب نگه می‌دارد تا خشک نشود و پوسته‌ها یا بافت زخم ایجاد نشود.

جای زخم گال

برای خلاص شدن از شر زخم های برجسته، از پانسمان فشاری کمک بگیرید. یک باند الاستیک را در طول روز محکم دور جای زخم بپیچید تا روی بافت فشار بیاورید. پانسمان را فقط هنگام حمام بردارید تا خیس نشود. برای موثرترین درمان، تا یک سال هر روز از پانسمان فشاری استفاده کنید.

از یک متخصص پوست یا پزشک بخواهید تا ببیند چه مدت استفاده از پانسمان را برای جای زخم شما توصیه می کند.

پانسمان فشاری را هر ۶ تا ۸ هفته یکبار تعویض کنید زیرا پانسمان قدیمی ممکن است اثر خود را از دست بدهد.

پماد گال

سعی کنید از پماد ویتامین E استفاده کنید تا جای زخم کمتر دیده شود. از پماد ویتامین E به اندازه نوک انگشت استفاده کنید و آن را روی جای زخم خود بمالید. پماد را روی پوست خود ماساژ دهید تا کاملا جذب شود. یک یا دو بار در روز از ویتامین E برای درمان اسکارها استفاده کنید تا زمانی که شروع به محو شدن کنند.

می توانید پماد ویتامین E را از داروخانه محلی خود خریداری کنید.

همچنین می توانید به جای آن از روغن نارگیل یا بادام استفاده کنید.

ویتامین E می تواند پوست شما را به نور خورشید حساس تر کند و ممکن است باعث تحریک شود.

هشدار: از ویتامین E با احتیاط استفاده کنید زیرا در واقع ممکن است باعث تحریک پوست شود و احتمالاً وضعیت شما را بدتر کند. در صورت بروز عوارض جانبی ، مصرف ویتامین E را متوقف کنید و با متخصص پوست مشورت کنید.

انواع گال

وقتی بیرون می روید از کرم ضد آفتاب استفاده کنید تا جای زخم هایتان تیره نشود. بافت زخم به راحتی سریعتر از پوست معمولی تغییر رنگ می دهد، بنابراین از خود در برابر نور خورشید محافظت کنید. یک ضد آفتاب با حداقل ۳۰ SPF تهیه کنید و آن را روی پوست خود بمالید. کرم ضد آفتاب را تا زمانی که شفاف شود و جذب بافت اسکار شود، بمالید. کرم ضد آفتاب را هر ۲ ساعت یکبار تجدید کنید تا از محافظت شدن پوست خود مطمئن شوید.

اگر زخم‌های گال به طور کامل بهبود نیافته‌اند، از زدن کرم ضد آفتاب روی زخم‌های گال خودداری کنید زیرا می‌تواند باعث تحریک یا عفونت شود .

درمان های پزشکی

گال

برای از بین بردن جای زخم و تغییر رنگ آن، درمان سبک را امتحان کنیدبا یک پزشک یا متخصص پوست مشورت کنید تا ببینید آیا نور درمانی جواب می دهد یا خیر. اگر نور درمانی را شروع کنید، پزشک از لیزر یا پالس های روشن نور برای برداشتن لایه های بالایی پوست استفاده می کند تا صاف تر شود. همچنین می تواند جای زخم های شما را کمتر قرمز کند تا راحت تر با رنگ پوست شما ترکیب شوند.

 • درمان‌های سبک به طور کامل از شر جای زخم خلاص نمی‌شوند، اما ممکن است آنها کمتر دیده شوند.
 • بسته به شدت اسکار، ممکن است به چندین درمان نوری نیاز داشته باشید.

 

آمپول برای گال

در صورت ایجاد جای زخم در مورد تزریق کورتیکواستروئید یا بلئومایسین بپرسیدکورتیکواستروئیدها و بلئومایسین دارای آنزیم هایی هستند که به طور طبیعی خارش را کاهش می دهند و جای زخم های برجسته را کوچک می کنند. با یک متخصص پوست قرار ملاقات بگذارید و از او در مورد تزریق بپرسید. اگر فکر می کنند برای جای زخم موثر است، مواد شیمیایی را مستقیماً به بافت اسکار تزریق می کنند تا به تجزیه آن کمک کنند. ممکن است نیاز به تزریق های متعدد داشته باشید تا جای زخم خود را با بقیه پوستتان هم سطح کنید.

 • ممکن است قرمزی یا تورم موقت در اطراف محل تزریق را تجربه کنید.
 • گاهی اوقات، متخصص پوست شما ممکن است تزریق را با نور درمانی ترکیب کند تا جای زخم بسیار کمتر دیده شود.

 

محلول ضد گال

ببینید آیا پزشک شما لایه برداری شیمیایی را برای روشن کردن جای زخم توصیه می کند یا خیرلایه بردارهای شیمیایی لایه های بالایی پوست شما را از بین می برد تا به کوچک شدن جای زخم ها و ترکیب بیشتر آنها کمک کند. از یک پزشک در مورد جای زخم های گال خود بپرسید تا ببینید آیا آنها فکر می کنند لایه برداری شیمیایی به طور موثر آنها را درمان می کند یا خیر. اگر آنها فکر می کنند که لایه برداری برای وضعیت شما موثر است، پزشک یک محلول شیمیایی را روی پوست شما می کشد تا آن را روشن کند. پس از چند دقیقه، محلول را پاک می کنند تا پوست شما بهبود یابد.

 • لایه برداری شیمیایی می تواند باعث قرمزی، سوزش و تورم شود که می تواند تا ۲ هفته ادامه یابد.

هشدار: پوست شما پس از لایه برداری شیمیایی به شدت به نور خورشید حساس می شود، بنابراین حتماً پوست خود را بپوشانید یا از کرم ضد آفتاب استفاده کنید تا از هر گونه آسیبی جلوگیری شود.

 

درمان پزشکی گال

برای کوچک کردن جای زخم خود، کرایوسرجری را امتحان کنیدکرایوسرجری شامل منجمد کردن بافت اسکار برای کاهش اندازه و روشن شدن رنگ آن است. یک قرار ملاقات با پزشک بگذارید تا بتواند اسکارهای شما را بررسی کند و ببیند آیا کرایوسرجری برای شما مناسب است یا خیر. پزشک یک ترکیب انجمادی مانند نیتروژن مایع را به جای زخم تزریق می کند. پس از چند هفته، بافت اسکار منقبض می شود و می میرد.

 • همچنین ممکن است سایر تزریقات کورتیکواستروئیدی برای کمک به کاهش بیشتر بافت اسکار داشته باشید.
 • معمولاً پس از کرایوسرجری به شما مسکن ها و پانسمان های موضعی داده می شود تا هر گونه ناراحتی را کاهش دهید.

جراحی جای زخم گالاگر هیچ درمان دیگری مؤثر نبود، جراحی را برای برداشتن بافت زخم در نظر بگیریداگر درمان های دیگری را بدون هیچ موفقیتی امتحان کرده اید، از پزشک خود بخواهید ببیند که آیا می تواند بافت اسکار را با جراحی از بین ببرد. اگر آنها فکر می کنند که این گزینه مناسبی است، یک عمل جراحی را برای بریدن هر جای زخم برجسته به طوری که با بقیه پوست شما هم سطح باشد، برنامه ریزی می کنند.

 • باید بدانید که زخم ها گاهی ممکن است برگردند حتی اگر آنها را بردارید.

جلوگیری از ایجاد زخم گال

گال

به محض مشاهده علائم برای دریافت دارو به پزشک مراجعه کنیدگال بسیار مسری است و فقط با داروهای تجویزی قابل درمان است. یک وقت با پزشک بگذارید تا بتواند تشخیص را تایید کند و برای شما پماد تجویز کند که گال ها را از بین ببرد.

 • همچنین ممکن است یک آنتی بیوتیک خوراکی برای کمک به وضعیت شما تجویز شود.
 • اگر گال را درمان نکنید، می تواند جای زخم شما را بدتر کند یا منجر به شرایط پوستی بدتری شود.

نکته:  برای هر یک از اعضای خانواده خود نسخه دریافت کنید زیرا گال به راحتی بین آنها پخش می شود.

پماد ضد گال

قبل از رفتن به رختخواب، دارو را روی بدن خود استفاده کنیدقبل از استفاده از پماد بدن خود را بشویید تا پوست شما تمیز شود. پماد را روی تمام بدن خود از گردن به پایین بمالید حتی اگر فقط روی قسمت کوچکی از پوست گال دارید. پماد را به بدن خود بمالید تا زمانی که قبل از خواب شفاف شود. حداقل ۱۰ تا ۱۲ ساعت روی پماد بگذارید تا بتواند جذب بدن شما شود و کنه ها را از بین ببرد.

 • شما فقط باید یک بار از پماد استفاده کنید، اما ممکن است تا یک ماه طول بکشد تا علائم شما به طور کامل ناپدید شوند. اگر بعد از ۴ هفته همچنان علائم داشتید، ممکن است به درمان دیگری نیاز داشته باشید.

 

خارش گال

از خاراندن پوست خود اجتناب کنیددر حالی که خاراندن پوست می تواند بسیار وسوسه انگیز باشد، ممکن است منجر به عفونت بیشتر و ایجاد جای زخم بیشتر شود. تمام تلاش خود را بکنید تا در برابر خاراندن هر گونه زخم یا بثورات ناشی از گال مقاومت کنید. در صورت نیاز، آنتی هیستامین مصرف کنید یا لوسیون کالامین را روی ناحیه مورد نظر بمالید تا خارش را کاهش دهید و وسوسه نشوید.

 • اگر خارش مداوم دارید با پزشک خود صحبت کنید زیرا ممکن است چیزی برای شما تجویز کند که درد را کاهش دهد.

 

صابون گال

زخم های گال را هر روز با صابون ملایم تمیز کنیدزخم ها را زیر آب گرم بشویید و یک صابون مایع ملایم را روی پوست خود بمالید. قبل از اینکه صابون را با آب گرم آبکشی نمایید، تمام ناحیه را به آرامی ماساژ دهید. پس از اتمام کار، پوست خود را با حوله خشک کنید.

 • شستن زخم ها تضمین می کند که هیچ باکتری که می تواند باعث عفونت شود وجود ندارد.

وازلین برای گالروی زخم را با وازلین بپوشانید تا مرطوب بمانداز مقداری وازلین به اندازه نوک انگشت استفاده کنید و آن را روی پوست خود بمالید. وازلین را در یک لایه نازک پخش کنید تا تمام زخم های شما را بپوشاند. مالیدن وازلین را به پوست خود ادامه دهید تا کاملا جذب شود.

 • اگر پوست شما خشک شود، احتمال تشکیل دلمه و تبدیل به اسکار بیشتر است.

سیلیکون ضد گالهر روز یک باند جدید روی زخم ها قرار دهید تا از آنها محافظت کنیدبانداژی را انتخاب کنید که به اندازه کافی بزرگ باشد تا تمام زخم ها را بپوشاند و آن را روی پوست خود فشار دهید. اگر باند چسب به خوبی نمی چسبد، زخم ها را در گاز بپیچید و با نوار کاغذی در جای خود محکم کنید. بانداژ را در طول روز بگذارید تا پوست شما مرطوب بماند. هر روز پانسمان زخم خود را عوض کنید تا زمانی که گال شما به طور کامل بهبود یابد.

نکات

 • بسیاری از جای زخم ها با گذشت زمان محو می شوند، بنابراین حتی اگر از هیچ درمانی استفاده نکنید، ممکن است از بین بروند.
 • ممکن است سعی کنید از آب لیمو برای روشن کردن جای زخم های گال مسطح استفاده کنید، اما مطمئن شوید که این ناحیه را با کرم ضد آفتاب بپوشانید زیرا آبلیمو پوست شما را حساس تر و مستعد تیرگی می کند.

هشدارها

 • از لایه برداری مکرر پوست خودداری کنید زیرا ممکن است دوباره به این ناحیه آسیب وارد کنید و جای زخم های خود را بدتر کنید.
 • قبل از استفاده از هر گونه درمان طبیعی با پزشک یا متخصص پوست مشورت کنید تا مطمئن شوید که هیچ گونه تداخل منفی ای ایجاد نمی کند.
 • اگر مشکوک به گال هستید، فوراً به پزشک یا متخصص پوست مراجعه کنید زیرا هیچ درمان بدون نسخه ثابت شده ای وجود ندارد.
 • از تماس فیزیکی با افرادی که گال دارند یا هر لباس و ملافه ای که استفاده کرده اند خودداری کنید.

حتما ویدیوی زیر را تماشا بفرمایید

درمان قطعی گال

خب حالا باید برسیم به اینکه ، آیا بیماری گال درمان قطعی و فوری دارد یا خیر ؟

چند وقتی هست که محصولی با تاثیر فوق العاده و گیاهی توسط متخصصان این حوزه تولید شده که فقط در ۳ الی ۵ روز میتونه به طور کلی گال رو از بین ببره و ریشه کن کنه . بسیار از دوستان با درمان های معمول ارائه شده در سایت ها و مراکز درمانی به نتیجه مطلوبی نرسیدن ، اما این محصول با تضمین واقعی و تاثیر فوق العاده میتونه شما رو برای همیشه از شر گال خلاص کنه !!!!

راههای ارتباطی جهت مشاوره رایگان و خرید ( پاسخگویی ۲۴ ساعته ) :

تماس : ۰۹۳۳۲۲۲۷۳۹۷

واتس اپ : ۰۹۳۳۲۲۲۷۳۹۷

تلگرام : ۰۹۳۳۲۲۲۷۳۹۷

اینستاگرام :

https://www.instagram.com/doctorsalam_org/

https://www.instagram.com/scabies_treatment/

حتما از مشاوره رایگان ۲۴ ساعتشون استفاده کنید ، چون در اینکار متخصص هستند و به کشورهای خارجی هم ارسال دارند 🙂

نظر یکی از مشتریان عزیز ( حتما گوش بدید )

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد.