خانه گال خارش گال را در ۳ سوت از بین ببرید !!!

خارش گال را در ۳ سوت از بین ببرید !!!

خارش گال

خاراندن عادتی است که به سختی می توان آن را ترک کرد، به خصوص زمانی که ناشی از گال باشد، که کنه های ریز در پوست شما هستند. خوشبختانه، ظرف یک هفته پس از دریافت دارو، احساس تسکین خارش خواهید داشت. در این میان، می توانید با استفاده از آب خنک و لوسیون های بدون نیاز به نسخه، پوست خود را در خانه تسکین دهید. پوشیدن لباس‌های نرم و کوتاه کردن ناخن‌ها از پوست در برابر آسیب محافظت می‌کند.

تسکین فوری خارش گال

رفع خارش

یک بار در روز از لوسیون کالامین یا ضد خارش استفاده کنید تا خارش را متوقف کنیدلوسیون کالامین یک مایع رقیق و صورتی است که می توانید آن را از داروخانه ها خریداری کنید. لوسیون را روی  قسمتی از پوست که خارش دارد ، فشار دهید و به آرامی بمالید. سپس بگذارید خشک شود تا پوست شما خنک شود و خارش برطرف شود.

 • بعد از اینکه کالامین به مدت یک روز روی آن ماند، پوست خود را با آب گرم بشویید. سپس می توانید پوست را خشک کرده و دوباره لوسیون را بمالید.

نکته: پزشک شما می تواند یک کرم کورتیکواستروئیدی با قدرت متوسط ​​تا بالا برای کمک به خارش بعد از ریشه کنی تجویز کند.

خارش گال

برای تسکین سریع پوست خود را زیر آب جاری خنک نگه داریدآب خنک می تواند برای مدت کوتاهی پوست شما را بی حس کند تا زمانی که میل به خاراندن از بین برود. برای تسکین بیشتر پوست خود، یک پارچه شستشو را در آب خنک خیس کنید و آن را روی پوست خارش دار خود قرار دهید. احساس خنکی آن را آرام می کند.

 • استفاده از آب داغ که می تواند پوست شما را خشک کرده و احساس خارش را بدتر کند، خودداری کنید.

خاریدن گال

با یک مرطوب کننده بدون عطر پوست خود را هیدراته نگه داریدپوست خشک می تواند احساس خارش گال را شدیدتر کند، بنابراین یک مرطوب کننده بدن را در طول روز روی پوست خود ماساژ دهید. مهم است که از محصولی بدون عطر استفاده کنید زیرا عطر می تواند پوست حساس شما را تحریک کند یا باعث واکنش آلرژیک شود.

 • اگر پوست شما واقعاً احساس خارش می کند، حتی ماساژ دادن مقداری مرطوب کننده روی پوست می تواند آن را تسکین دهد.

درمان فوری خارش گال

برای تسکین خارش پوست  ، در حمام جو دوسر گرم خیس کنید ۱٫ فنجان (۹۰ گرم) جو دو سر رول شده را در غذاساز خرد کنید تا پودر ریز شود و آن را در یک جوراب نایلونی یا یک جوراب تمیز قرار دهید. یک گره ببندید تا بسته شود و آن را در یک وان پر از آب گرم و نه داغ بیندازید. سپس، حداقل ۲۰ دقیقه در حمام بخوابید تا جو دوسر پوست شما را مرطوب کرده و خارش را آرام کند.

 • اگرچه می‌توانید جو دوسر آسیاب شده را مستقیماً به آب حمام خود اضافه کنید، اما ممکن است مجرای فاضلاب شما را مسدود کند.

قرص ضد خارش گال

برای خارش متوسط ​​تا شدید آنتی هیستامین مصرف کنیداگر محصولات مراقبت از پوست ساده خارش را تسکین نمی دهند، آنتی هیستامین های بدون نسخه (OTC) مصرف کنید. از آنجایی که خارش پوست شما ناشی از واکنش آلرژیک به کنه های گال است، آنتی هیستامین ها این واکنش را متوقف می کنند تا پوست شما خارش نداشته باشد.

 • می توانید آنتی هیستامین های خوراکی را از داروخانه های محلی یا آنلاین خریداری کنید. علاوه بر این، پزشک ممکن است آنها را تجویز کند.
 • از آنتی هیستامین های غیر خواب آور مانند زیرتک (ستیریزین)، کلاریتین (لوراتادین) یا آلگرا (فکسوفنادین) استفاده کنید. در صورت تمایل می توانید در شب بنادریل (دیفن هیدرامین) مصرف کنید. داروی خود را طبق دستورالعمل سازنده مصرف کنید.

خاریدن گال

ناخن های خود را کوتاه کنید تا از آسیب به پوست خود جلوگیری کنیدممکن است متوجه شوید که به طور تصادفی پوست خود را خراشیده اید حتی اگر سعی می کنید این کار را نکنید. ناخن های خود را کوتاه نگه دارید تا در صورت خاراندن، پوست شما را بیشتر تحریک نکند. ناخن های کوتاه نیز راحت تر تمیز می شوند، بنابراین کمتر احتمال دارد میکروب ها را به پوست حساس خود وارد کنید.

 • همچنین ایده خوبی است که ناخن‌های پا را کوتاه نگه دارید، زیرا گال می‌تواند بین انگشتان پا و اطراف آن حفره ایجاد کند.

نکته: اگر شب هنگام خواب خود را میخارانید، قبل از خواب دستکش نخی بپوشید.

رفع خارش

لباس نرم بپوشید که روی پوست شما تحریک ایجاد نکندممکن است متوجه شوید که گال پوست شما را بسیار حساس می کند، بنابراین حتی چیزهایی مانند پارچه های زبر آن را آزار می دهد. لباس‌های نرم و گشاد مانند پارچه‌های پنبه‌ای نرم بپوشید که در برابر خارش پوست شما احساس راحتی کنید.

 • پشم و ترکیبات مصنوعی به شدت خارش دارند، بنابراین زمانی که درمان گال را مدیریت می کنید، آنها را نپوشید.

داروهای موثر در رفع خارش کدامند ؟

خارش گال

برای تشخیص گال، به پزشک مراجعه کنیدپزشک شما یک معاینه فیزیکی انجام می دهد و از شما سوالاتی در مورد علائم شما می پرسد. اگرچه ممکن است آنها به نمونه پوست زیر میکروسکوپ نگاه کنند، اما اگر خارش داشته باشید و  موارد زیر را ببینند احتمالاً شما را دچار گال میدانند:

 • برآمدگی یا تاول
 • لانه کردن زیر پوست گال ها
 • پوست ضخیم یا پوسته پوسته شده

خارش جرب

کرم پرمترین را روی تمام بدن خود بمالید تا کنه ها و تخم ها از بین بروندپرمترین یک درمان ایمن و اولیه برای گال است که خارش را نیز تسکین می دهد. برای بهترین نتیجه از کرم در شب استفاده کنید و با آن بخوابید. کرم را در همه جای بدن به جز سر و گردن ماساژ دهید. سپس طبق دستور کرم را بشویید. فقط باید دو بار از آن استفاده کنید، اما قبل از استفاده از دوز دوم که تخم‌ها را می‌کشد، باید یک هفته کامل صبر کنید.

 • به خاطر داشته باشید که کرم را بین انگشتان دست و پا، اطراف اندام تناسلی و زیر ناخن های خود بمالید زیرا کنه ها می توانند در این نواحی زندگی کنند.

آیا میدانستید؟ استفاده از پرمترین برای زنان باردار، کودکان و بزرگسالان بالای ۶۵ سال بی خطر است. به همین دلیل است که معمولاً این اولین درمانی است که پزشک شما برای گال تجویز می کند.

 

اگر پرمترین گال شما را درمان نمی کند از کرم یا لوسیون کروتامیتون استفاده کنیداگر پس از مصرف یک یا دو دوز پرمترین احساس آرامش نکردید، از پزشک خود در مورد استفاده از کروتامیتون سوال کنید. اگر تجویز کردند، لوسیون یا کرم را یک بار در روز به مدت ۲ روز روی پوست خود بمالید. سپس، ۲ روز پس از آخرین دوز، حمام کنید تا دارو را بشویید.

 • استفاده از کروتامیتون در کودکان، بزرگسالان بالای ۶۵ سال، یا زنان باردار یا شیرده بی خطر نیست.

کرم ضد خارش گال

اگر درمان های دیگر موثر نبود، برای درمان گال و خارش از داروهای خوراکی استفاده کنیداگر مشکلی در سیستم ایمنی دارید یا درمان های موضعی گال را بدون موفقیت امتحان کرده اید، ممکن است پزشک به شما ایورمکتین، یک داروی خوراکی ضد انگل، بدهد.   ۱ دوز را با غذا قورت دهید و یک هفته قبل از مصرف نوبت دوم صبر کنید.

 • داروهای خوراکی تنها در صورتی تجویز می شوند که سایر درمان ها مؤثر واقع نشوند. در صورت بارداری یا شیردهی، احتمالاً پزشک شما ایورمکتین را تجویز نخواهد کرد. ایورمکتین همچنین برای استفاده در کودکان بی خطر نیست.

نکات

 • ممکن است ۳ تا ۴ هفته طول بکشد تا علائم قابل توجه شوند، بنابراین ممکن است افراد نزدیک شما گال بدون علامت داشته باشند. بهتر است تمام افرادی که در تماس نزدیک با فردی که گال دارد، در یک زمان درمان شوند تا بتوانید عفونت را ریشه کن کنید.
 • اگر ۲ تا ۴ هفته پس از درمان گال، خارش عود کرد، از پزشک خود در مورد درمان مجدد سوال کنید.

هشدارها

 • اگر باردار هستید یا در حال شیردهی هستید، با پزشک خود در مورد داروهایی که مصرف آنها بی خطر است صحبت کنید.

حتما ویدیوی زیر را تماشا بفرمایید

درمان قطعی گال

خب حالا باید برسیم به اینکه ، آیا بیماری گال درمان قطعی و فوری دارد یا خیر ؟

چند وقتی هست که محصولی با تاثیر فوق العاده و گیاهی توسط متخصصان این حوزه تولید شده که فقط در ۳ الی ۵ روز میتونه به طور کلی گال رو از بین ببره و ریشه کن کنه . بسیار از دوستان با درمان های معمول ارائه شده در سایت ها و مراکز درمانی به نتیجه مطلوبی نرسیدن ، اما این محصول با تضمین واقعی و تاثیر فوق العاده میتونه شما رو برای همیشه از شر گال خلاص کنه !!!!

راههای ارتباطی جهت مشاوره رایگان و خرید ( پاسخگویی ۲۴ ساعته ) :

تماس : ۰۹۳۳۲۲۲۷۳۹۷

واتس اپ : ۰۹۳۳۲۲۲۷۳۹۷

تلگرام : ۰۹۳۳۲۲۲۷۳۹۷

اینستاگرام :

https://www.instagram.com/doctorsalam_org/

https://www.instagram.com/scabies_treatment/

حتما از مشاوره رایگان ۲۴ ساعتشون استفاده کنید ، چون در اینکار متخصص هستند و به کشورهای خارجی هم ارسال دارند 🙂

نظر یکی از مشتریان عزیز ( حتما گوش بدید )


مطالب بیشتر از این نویسنده مهرداد
نظرات بسته شده است.

بررسی کنید

بیماری گال چیست؛ علائم، علت ایجاد و راه‌های درمان آن

گال نوعی بیماری شدیدا مسری و همراه با خارش بدن است. این بیماری پوستی به‌خاطر نوعی انگل خار…