خانه سرگرمی آموزش گام به گام سیگار کشیدن ( با عکس و ویدیو )

آموزش گام به گام سیگار کشیدن ( با عکس و ویدیو )

2
چگونه سیگار حرفه ای سیگار بکشیم

سیگار کشیدن بسیار ساده است که دقیقاً برعکس ترک کردن آن است 🙁 !!

اگر تازه می‌خواهید شروع به سیگار کشیدن کنید سعی کنید این کار را نکنید زیرا ضررهای زیادی داشته و می‌تواند باعث سرطان و مشکلات قلبی بشود .

این آموزش برای افرادی که می‌خواهند برای اولین بار سیگار بکشند یا مبتدی هستند تهیه‌شده است ، البته نکاتی نیز برای حرفه‌ای‌ها داخل مقاله گنجانده ایم که ممکن است به کار همه بیاید .

روشن کردن سیگار

سیگار کشیدن حرفه ای

ضربه زدن به جعبه سیگار : این‌یک آداب‌ورسوم خاصی در بین سیگاری‌ها است که در مورد این نوع بسته‌بندی وجود دارد . قسمت بالایی بسته ( بسته سیگار باز نشده ) را ۳ تا ۶ بار به کف دست یا میز بزنید . با این کار تنباکو شل شده و در کاغذ سفت‌تر می‌شود که به‌صورت تئوری می‌شود گفت که کمی نرم‌تر و دیرتر می‌سوزد .

باز کردن بسته سیگار : نوار باز شونده بالای سیگار را کشیده تا نایلون آن باز شود سپس فویل را بازکنید . در این مرحله بسیاری از افراد ؛ سیگار اول را درآورده و آن را دوباره و برعکس داخل جعبه می‌گذارند که طبق این آداب‌ورسوم ؛ این سیگار شانس بوده و در آخر کشیده می‌شود .

بیرون آوردن سیگار : جعبه سیگار نو مقداری سفت است . با یکدست پاکت سیگار را گرفته و با انگشت دست دیگر روی آن چند ضربه بزنید تا سیگار بیرون بیاید .

سیگارهای بعدی بسیار ساده‌تر از جعبه درمی‌آیند .

بعد از بیرون آمدن سیگار از جعبه با برداشتن سیگار به‌وسیله دندان و لب به‌جای دست می‌توانید خود را بسیار خونسرد و حرفه‌ای جلوه دهید .

نگهداشتن درست سیگار

درست نگه داشتن سیگار : هیچ قاعده خاصی برای اینکار وجود ندارد و سلیقه ای میباشد . اما به صورت کلاسیک بین انگشت اشاره و انگشت وسط سیگار را میگیرند . سیگار باید روی بند اول انگشت باشد .

درست گذاشتن سیگار لب دهن

سیگار را روی دهانتان بگذارید . اگر با دهان سیگار را از روی پاکت سیگار برداشته‌اید تا اینجای کار را انجام داده‌اید !! اگرنه فیلتر سیگار را بین لبهای خود قرار دهید .

بعضی از افراد نگه‌داشتن سیگار روی بغل لب را ترجیح می‌دهند و بعضی از افراد وسط را ، برای اینکه بفهمید کدامیک منسب شماست می‌توانید قبل از روشن کردن سیگار در خانه به‌وسیله خودکار یا مداد آن را تست کنید .

اگر سیگار بدون فیلتر می‌کشید به‌صورت تئوری فرقی نمی‌کند از کدام طرف آن را مصرف کنید اما عموماً طرفی که لوگوی شرکت را دارد دردهان قرار می‌گیرد .

روشن کردن سیگار : کبریت یا فندک را روی نوک سیگار گرفته و سیگار را بمکید مانند مکیدن از طریق نی . هوا را در هنگام روشن کردن سیگار داخل ریه ندهید . مکیدن را کوتاه و محکم انجام دهید تا سیگار روشن شود . سیگارهای تولیدشده شرکتی معمولاً زود روشن می‌شوند .

سیگار کشیدن

کشیدن سیگار : بعد از روشن کردن سیگار ، آن را روی لب گذاشته و مقدار کمی آن را بمکید . اگر دفعه اولتان است دود زیادی نگیرید زیرا باعث سرفه کردن خواهد شد .

نگهداشتن دود در دهان

مقداری دود را دردهانتان نگه‌دارید ( اختیاری ) . این کار باعث می‌شود که دود مقداری خنک شود و کمتر باعث تحریک گلو خواهد شد . همچنین طعم دود را نیز تغییر می‌دهد که بعضی افراد آن را نمی‌پسندند . این به شما بستگی دارد که می‌توانید آن را تست کنید .

سیگار را از روی لب برداشته و دود را به داخل ریه بدهید . بعد از برداشتن سیگار از دهان با کشیدن نفس عمیق ؛ دود را از دهان به ریه‌ها ببرید . این کار باعث جلوگیری از تحریک شدن گلو و سرفه کردن می‌شود .

این کار مانند مکیدن سیگار نیست شما باید دود را با تنفس عمیق به ریه بفرستید .

یک نوع حرفه‌ای داخل دادن دود سیگار به اسم ( Frenching ) وجود دارد که بسیار جذاب است و می‌توانید آن را تمرین کنید و انجام دهید . زمانی که سیگار را می‌مکید بدون اینکه آن را داخل ریه بدهید دهان را بازکنید و به‌وسیله بینی آن را به داخل بکشید . در این صورت دود از دهان خارج‌شده و از بینی داخل ریه می‌رود .

یا ادامه دادن سیگار تحمل شما بالا می‌رود و دقیقاً جایی است که مشکل شروع می‌شود . شما قادر به کشیدن سیگار بیشتری می‌شوید و با بالا رفتن مصرف سیگار شما معتاد به نیکوتین خواهید شد . بعد از اعتیاد به نیکوتین مقاومت بدن شما نسبت به نیکوتین نیز بیشتر می‌شود و برای داشتن حس مشابه قبلی ( اولین سیگار ) شما باید سیگار بیشتری بکشید که همین کار شمارا معتاد به سیگار خواهد کرد .

طرز قرار گرفتن دست را بدانید . سیگار را مانند ویدیوی بالا در دست بگیرید البته بدانید که در این صورت بوی زیادی به خود می‌گیرید . برای کاهش مقدار بو گرفتن سیگار را از بدن خود دور نگه‌دارید . همچنین روش های زیادی برای جلوگیری از بو گرفتن واز بین بردن سیگار وجود دارد که میتوانید از آنها استفاده کنید .

دود سیگار را بیرون دهید . بعدازاینکه دست در جای گفته‌شده قرار گرفت دود سیگار را از دهان و بینی خود بیرون دهید . غلط یا درستی در این مورد وجود ندارد اما شما می‌توانید نوع بیرون دادن دود را انتخاب کنید .

بیرون دادن دود سیگار از بینی باعث احساس بیشتر بوی سیگار می‌شود اما بعضی افراد از احساس سوزش آن خوششان نمی‌آید .

بعضی از افراد دود سیگار را سریع بیرون می‌دهد اما بعضی افراد آن را آرام خارج می‌کنند .

حلقه دادن : می‌توانید با مقداری تمرین حلقه نیز با دهان خود بدهید . دهان خود را مانند حرف O انگلیسی دربیاورید و دود را از گلو روی زبان و لب‌ها فشار دهید .

خاکستر سیگار را بتکانید . قسمت بعدی در سیگار کشیدن که الزامی است تکاندن خاکستر آن است . اگر در خیابان راه می‌روید مشکلی نیست زیرا خودبه‌خود خاکستر سیگار می‌ریزد اما درصورتی‌که داخل خانه هستید باید به‌صورت درست آن را بتکانید .

طرز نگه‌داشتن سیگار نوع تکاندن آن را معلوم می‌کند :

۱ – اگر طوری سیگار را نگه‌داشته‌اید که فیلتر در مجاورت انگشت شست است با یک ضربه کوچک شست خاکستر می‌ریزد .

۲ – اگر سیگار رابین انگشت شست و انگشت اشاره نگه‌داشته‌اید ، با یک ضربه کم با انگشت اشاره یا انگشت وسط می‌توانید خاکستر سیگار را بتکانید .

۳ – همچنین می‌توانید سیگار را به لبه جاسیگاری زده و به‌راحتی خاکستر آن را بتکانید .

سیگار را خاموش کنید . بعد از تمام شدن سیگار آن را روی جسم غیرقابل اشتعالی فشار دهید تا خاموش شود . سیگار روشن را پرت نکنید زیرا می‌تواند باعث آتش‌سوزی شود .

مقدار کشیدن سیگار بستگی به شما دارد . به‌هرحال نباید فیلتر سیگار را بکشید . درزمانی که گرما را در لب احساس کردید وقت بیرون انداختن سیگار است .

بسیاری از افراد سیگار را دقیقاً تا بالای فیلتر یا تا جایی که دیگر نتوان آن را کشید استفاده می‌کنند .

بعضی از افراد کشیدن سیگار را تا نصف ترجیح می‌دهند تا دود سیگار نرم و خنک باشد .

نکات بسیار مهم

چگونه سیگار بکشیم

سیگار نعنایی باعث خنک شدن گلو می‌شود .

مقدار کمی دود سیگار به مدت چند ساعت درون ریه می‌ماند تا جذب‌شده یا از آن خارج شود .

بیشتر سیگاری‌ها سیگار را لب دهان نگه نمی‌دارند زیرا باعث سوزش بینی ، چشم و سخت شدن تنفس می‌شود . به‌هرحال بعضی از افراد قابلیت مدیریت آن رادارند .

همیشه مقدار کمی دود سیگار را به ریه خود هدایت کنید تا از سرفه کردن جلوگیری شود .

سیگار کشیدن باعث بالا رفتن تحمل بدن نسبت به نیکوتین و دیگر مواد شیمایی داخل سیگار می‌شود ( سرگیجه ، حالت تهوع و غیره ) همچنین دارای تأثیراتی در بدن ( نسبت به افراد عادی ) به دلیل داشتن منواکسید کربن است . سیگاری‌ها دیگر تجربه اول سیگار خود ( منظور گیرایی ) آن را دیگر تجربه نمی‌کنند .

اگر بین کشیدن و نکشیدن سیگار مردد هستید سیگار نکشید زیرا به‌سختی می‌توانید سیگار را ترک کنید .

بدانید که سیگار برای بدن بسیار مضر است و اگر بچه‌دارید باعث کاهش شانس آن‌ها برای داشتن پدر و مادر می‌شوید .

حواستان باشد که سیگار را برعکس روشن نکنید .

اگر در اوایل سیگار کشیدن هستید ، سعی کنید برندهای مختلف را امتحان کنید تا بفهمید که کدام‌یک مناسب شما است .

برای داخل دادن دود به داخل ریه در دفعه اول هوا را از بین دندان‌های خود به داخل بکشید تا دود زیادی به‌صورت یک‌دفعه‌ای داخل ریه نرود .

هشدارهای مهم

سیگار کشیدن برای اولین بار

داخل رخت خواب سیگار نکشید .

با معده خالی سیگار نکشید زیرا باعث ایجاد حالت تهوع می‌شود .

نزدیک مواد اشتعال‌زا و داخل پمپ‌بنزین سیگار نکشید .

نیکوتین به‌صورت فیزیکی و روانی اعتیادآور است . این اعتیاد از اولین نخ سیگار شروع می‌شود . سیگار حاوی مواد افزودنی برای افزایش وابستگی به دخانیات است و بسیاری از مردم باوجود تلاش‌های مکرر قادر به ترک سیگار نیستند .

سیگار کشیدن حس چشایی و بویایی شمارا در طول زمان کاهش می‌دهد .

سیگار کشیدن باعث افزایش احتمال آمفیزم ، برونشیت مزمن و سایر بیماری های ریوی می‌شود . سیگاری‌ها بیشتر به عفونت‌های ریه و گلو مبتلا می‌شوند که به دلیل تحریک شدن ریه و گلو توسط دود است .

سیگاری‌های تازه‌کار ممکن است علائم مربوط به مسمومیت نیکوتین را تا زمانیکه بدن آن‌ها نیکوتین را تنظیم کند ؛ تجربه کنند . این علائم شامل حالت تهوع ، سرگیجه و بالا رفتن ضربان قلب و فشارخون است . اگر تازه‌کار هستید حواستان باشد که در یک‌زمان کوتاه بیش‌ازحد سیگار نکشید زیرا می‌تواند باعث استفراغ بشود .

دود دست‌دوم سیگار ممکن است روی سلامتی افراد نزدیک به شما تأثیر بگذارد مخصوصاً اگر دارای آسم یا بیماری قلبی مزمن باشند . در اتاق خودتان یا در صورت امکان در هوای باز سیگار بکشید .

نیکوتین باعث افزایش اسید معده می‌شود که علائم سندروم روده تحریک‌پذیر ، زخم معده و غیره را بیشتر میکند .

سیگار می‌تواند باعث بروز مشکلات جنسی برای زن و مرد بشود .

سیگار روی تولد بچه تأثیر می‌گذارد مانند زایمان زودرس و سقط‌جنین در خانم‌های باردار .

اشتهای سیگاری‌ها کم می‌شود که به دلیل تأثیر نیکوتین است .

دود تنباکو سرطان‌زاست و می‌تواند باعث ایجاد سرطان ریه ، گلو ، دهان ، حنجره ، مری ، پانکراس و دیگر نقاط بدن بشود .

سیگار کشیدن باعث افزایش فشارخون و ضربان قلب می‌شود که شمارا در ریسک بالایی برای حملات قلبی قرار می‌دهد .

حالا دیگر انتخاب با شماست !!!

بارگذاری بیشتر در سرگرمی

2 دیدگاه ها

 1. Bahar

  خرداد ۱, ۱۳۹۷ در ۷:۴۲ ب.ظ

  اگه چیز بدیه دیگه چرا آموزش میذارید !؟

  پاسخ دادن

  • مهرداد بغدادی

   مهرداد بغدادی

   خرداد ۲, ۱۳۹۷ در ۲:۰۶ ب.ظ

   سلام
   ممنون بابت مطالعه مقاله و نظر دادن در مورد آن .
   شاید با مطالعه ضرر و زیان هایی که سیگار داره و ما اینجا نوشتیم ، بتونیم حتی شده ، ۱ نفر رو از سیگار کشیدن منصرف کنیم که این برای ما خیلی ارزش داره . 🙂
   موفق باشید

   پاسخ دادن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بررسی کنید

ساختن اسلایم با خمیر دندان و شامپو !! ( با عکس و ویدیو )

ساختن اسلایم عموما با بوراکس انجام میشود اما بدون بوراکس هم میتوان این کار را انجام داد . …