همه چیز در مورد بیماری گال

همه چیز در مورد بیماری گال


برای درمان قطعی و فوری گال ویدئو زیر را حتما ببینید.

درمان بیماری گال

بیشتر ما نام بیماری گال به گوشمان خورده است اما امکان دارد اطلاعات جامعی در مورد آن نداشته باشیم. این عارضه نوعی بیماری پوستی است که آن را با نام های دیگری مانند خارشَک و جرب نیز می شناسند. این بیماری توسط کنه گال ایجاد می شود و در دسته بیماری های مسری قرار می گیرد. در ادامه قصد داریم به بررسی همه چیز در مورد بیماری گال بپردازیم. اگر نگران ابتلا به گال هستید ادامه مطلب را از دست ندهید.

معرفی بیماری گال

همانطور که پیش تر اشاره کردیم بیماری گال توسط یک کنه به وجود می آید. این کنه جزء گونه های میکروسکوپی هشت پا به شمار میرود. اگر به درمان توجهی نکنید این کنه ها روی سطح پوست شما تکثیر می شوند. متاسفانه بعد از تکثیر شدن نیز برای تخم گذاری به درون پوست شما فرو رفته و موجب می شوند که بثورات قرمز و خارش‌دار روی آن ایجاد گردند.

مسری بودن این بیماری باعث می شود که به سادگی بتوان آن را با تماس فیزیکی نزدیک، به یک فرد دیگر انتقال داد. حتی از طریق استفاده از رختخواب مشترک و لباس مشترک نیز این بیماری قابل انتقال است. این موضوع باعث می شود که فرد مبتلا به سادگی بتواند اعضای خانواده و دوستان خود را آلوده کند.

علائم بیماری گال

 بیماری گال نیز مانند هر بیماری پوستی دیگری با علائمی همراه است. آشنایی با این علائم کمک میکند که زودتر از ابتلا به این بیماری آگاه شوید و اقداماتی را برای درمان آن انجام دهید.

  • خارش

یکی از نشانه های این بیماری ایجاد خارش است. این مشکل در هنگام شب تشدید می شود و ممکن است برای شخص بیمار آزاردهنده باشد.

  • بثورات

زمانی که کنه وارد پوست می شود باعث به وجود آمدن خطوط یا خطوط لانه می گردد. این بثورات و دانه های پوستی می توانند مشابه جوش، برآمدگی، کهیر یا تکه های پوسته پوسته باشند. از آن گذشته ممکن است در برخی مواقع تاول هایی نیز مشاهده شوند.

  • زخم

از دیگر علائم بیماری گال ایجاد زخم است. این زخم ها عموما در مکان هایی که شخص پوست خود را خراش داده به وجود می آیند. اگر زخم ها حالت باز داشته باشند می توانند باعث ایجاد زرد زخم گردند.

  • پوسته های ضخیم

از دیگر نشانه های این بیماری میتوان به پوسته های ضخیم اشاره کرد. این مورد غالبا در گال نروژی ایجاد می شود. چنانچه تعداد کنه هایی که در سطح یا زیر پوست وجود دارند افزایش پیدا کند علائم این بیماری نیز بیشتر می شوند.

علائم بیماری گال

تشخیص بیماری گال چگونه انجام می شود؟

پزشکان به سادگی می توانند بیماری گال را در زمان کوتاهی و با بررسی ناحیه آسیب دیده پوست شما تشخیص دهند. گاهی اوقات متخصصین با برداشتن کنه از پوست با سوزن اقدام به تایید تشخیص خود می کنند.

اگر کنه را نتوان به راحتی پیدا کرد ممکن است پزشک قسمت کوچکی از پوست شما را بتراشد. این کار باعث می شود که بتواند یک نمونه بافتی را به دست آورد. پس از به دست آوردن این نمونه آن را زیر میکروسکوپ مورد بررسی قرار می دهند. با این کار می توانند به راحتی وجود کنه را تایید کنند.

آزمایش جوهر گال نیز می تواند در این زمینه بسیار کمک کننده باشد. این تست می تواند کمک شایانی به تشخیص مسیرهای سوراخ شده توسط کنه ها در پوست شما کند. برای انجام این تست، پزشک با کمک خودکار مقداری جوهر را روی ناحیه آلوده پوست می ریزد. بعد از آنکه جوهر را پاک می کنند جوهرهای داخل تونل‌های حفر شده باقی خواهند ماند. با استفاده از این روش با چشم غیرمسلح نیز میتوان به وجود این بیماری پی برد.

آیا راهکاری برای جلوگیری از انتقال و گسترش بیماری گال وجود دارد؟

همانطور که در طول متن به این موضوع اشاره کردیم بیماری گال مسری است و شخص بیمار می تواند آن را به افراد دیگر نیز انتقال دهد. در ادامه راهکارهایی را بیان میکنیم که می توانند در این زمینه به شما کمک کنند.

  •  برای جلوگیری از انتقال و گسترش این بیماری باید اقدام به شستن تمام لباس ها و ملحفه ها کنید. گرما این انگل ها را از بین می برد. برای انجام این کار می توانید از آب گرم و صابون استفاده کنید. اقلام شسته شده را نیز می توانید با حرارت زیاد خشک نمایید. لازم به ذکر است که می توانید از مراکز مبارزه کننده با کنه نیز در این زمینه کمک بگیرید.
  • تا جایی که امکان دارد باید کنه ها را گرسنه نگه دارید. به عنوان مثال اگر نمی توانید برخی اقلام را بشویید بهتر است آن ها را درون کیسه های دربسته بگذارید و در جایی دور از دسترس تا حدود یک هفته قرار دهید. اگر کنه ها چند روز نتوانند تغذیه کنند از بین خواهند رفت.
  • منزلتان را باید به صورت مرتب نظافت کنید. این کار به جلوگیری از گسترش بیماری گال کمک شایانی میکند. بهتر است تمام بخش های خانه را به صورت دقیق تمیز کنید.

درمان گال

راه درمان فوری گال کدام است؟ چرا روش درمانی ما قطعی است؟ محصول انحصاری ما درمان قطعی و فوری گال است که ترکیبی از 45 تا 70 گیاه کوهستانی از کشور نروژ با دو فرمول شیمیایی است. در ویدئو بالا میتوانید با مجصول ما بیشتر آشنا شوید.

سخن آخر

در این مطلب به بررسی همه چیز در مورد بیماری گال پرداختیم. به شما عزیزان توصیه میکنیم به محض مشاهده علائم این بیماری به پزشک مراجعه نمایید. این کار نه تنها از گسترش این بیماری جلوگیری میکند بلکه روند درمان آن را نیز ساده تر میسازد. درمان های متفاوتی برای این بیماری وجود دارند که پزشک متخصص بر اساس تشخیص خود اقدام به تجویز آن ها میکند. اگر به کسب اطلاعات بیشتری در این زمینه نیاز دارید می توانید از طریق شماره تلفن های موجود در سایت با ما تماس بگیرید.

سوالات متداول

  1. چه کسانی می توانند این بیماری را تشخیص دهند؟

متخصصان مختلفی می توانند به تشخیص و درمان این بیماری بپردازند. پزشکان عمومی، متخصصان داخلی و متخصصان پوست می توانند در این زمینه به شما کمک کنند.

  • آیا سگ و گربه نیز می توانند ناقل بیماری گال باشند؟

حیوانات نیز می توانند به این بیماری مبتلا شوند. انگل حیوانی با انسانی تفاوت دارد و این موضوع باعث می شود حیواناتی مانند سگ و گربه نتوانند این بیماری را به انسان انتقال دهند. چنانچه انگل از این حیوانات به پوست انسان منتقل گردد تنها کمی خارش ایجاد میکند و باعث سرایت آن نمی شود.

  • منظور از گال نروژی چیست؟

گال نروژی یکی از انواع شدید این بیماری به شمار میرود که برای نخستین بار در نروژ مشاهده شده است. این مشکل غالبا در اشخاصی که دارای سیستم ایمنی ضعیفی هستند دیده می شود.

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد.